Hodgkinson • Jørgens • Klapper // Der Marebrechst
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk / Elektronika

Hodgkinson • Jørgens • Klapper // Der Marebrechst

čtvrtek 1. listopadu od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

od 60 bez dalších poplatků do 120 Zobrazit ceny
do konce předprodeje 10 dní

Základní vstupenka

Základní cena 120 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 60 Kč

O akci

Noc dobrodružné hudby! Performer Martin Klapper spojil svoje síly s Timem Hodgkinsonem, zakladatelem proslulé radikální kapely Henry Cow, a s bubeníkem Peterem Olem Jørgensem, klíčovou postavou dánské improscény. 

Před triem se představí nekompromisní muzikant a výtvarník Petr Válek aka Der Marebrechst, který v klauzuře jesenických hor vytvořil olbřímí hudební dílo zvící několik stovek skladeb.

Více informací

Tim Hodgkinson je hudební skladatel, saxofonista a klarinetista, hráč na preparovanou havajskou kytaru a klávesy. Známým se stal  především jako jeden z klíčových členů britské avant-rockové skupiny Henry Cow. Po jejím zániku byl součástí mnoha kapel a projektů a od 90. let se intenzivně zabývá zejména komponováním současné vážné hudby a improvisingem.

Peter Ole Jørgens je dánský hudebník a  skladatel, který se zaměřuje zejména na bicí a vlastno-ručně vyrobené nástroje a zvukové skulptury. Na dánské experimentální scéně působí již více než 40 let, spolupracoval mj. s Peterem Brötzmannem či s Davidem Thomasem z Pere Ubu.

Český rodák Martin Klapper žije od roku 1984 v Kodani. Ve svých hudebních projektech využívá téměř výhradně netradiční zdroje zvuku / hluku, jako jsou mechanické hračky, dětské nástroje, diktafony, elektrické spotřebiče, přístroje a nástroje v kombinaci s vlastnoručně vyrobenými amplifikovanými objekty.

Der Marebrechst je projekt jesenického výtvarníka a hlukového badatele Petra Válka, který je znám svými doma vyráběnými elektronickými ruchadly a neuvěřitelnou spoustou publikovaných nahrávek. Jeho sporadická vystoupení jsou opravdu intenzivní a více než doporučitelná!

www.timhodgkinson.co.uk   °   www.pojorgens.com