Morana Farewell Night 2019
HUDBA Rock / Metal / HC / World music / Ethno / Folk

Morana Farewell Night 2019

pátek 15.2.2019 od 20:00
BARRÁK music club, Ostrava
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13.2.2019
do zdražení 16 dní

Je libo dárkový design s tématikou Vánoc? Udělej někomu radost. A třeba i sobě! Design můžeš nastavit na konci objednávky.

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Moranu libými tóny vyprovodí a k poslechu a tanci zahraje výběr z moravsko-česko-slezsko-polských folk-metalových hroznů! :)
 

Více informací

Silent Stream Of Godless Elegy (folk doom metal, CZ)

https://www.facebook.com/ssoge

video @ Youtube

Cruadalach (folk core, CZ)

https://www.facebook.com/cruadalach

video @ Youtube

Radogost (folk metal, PL)

https://www.facebook.com/radogostpl

video @ Youtube

Helroth (pagan folk metal, PL)

https://www.facebook.com/Helroth

video @ Youtube

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Moravská kapela s češtinou na rtech. Držitelé dvou hard'n'heavy Andělů. Melancholická a zároveň hřmotná hudba, setkání zadumaného metalu s folklórními motivy dávné Moravy. Poslední album "Smutnice" producentsky zastřešené izraelským hudebníkem Yossim Sassim (ex-Orphaned Land). Sedm desek, více než dvacet let existence, stovky koncertů a festivalů po celé Evropě. Bezpochyby průkopníci stylu, kterému se ve světě říká "Folk Metal"..

aktuální album "Smutnice" k poslechu na Bandcamp

CRUADALACH
Tradiční hudební nástroje (housle, flétny, šalmaje), řízný corový vokál, chytlavé melodie s keltskými motivy, energické songy a divoké koncerty. To jsou hlavní charakteristiky české folk-corové kapely, která dobývá evropská pódia již od roku 2009. Vášeň a kontroverze - tato slova Cruadalach vystihují nejlépe. Již během svých prvních zahraničních koncertů upoutala kapela pozornost na evropské scéně a pódia v cizině pak Cruadalach dobývali se stejnou vervou jako ta česká. Nyní má kapela díky na kontě 11 navštívených evropských zemí. Cruadalach supportovali největší jména folk/paganmetalového žánru (Eluveitie, Arkona, Korpiklaani, Equilibrium, Ensiferum, Trollfest, Týr, Percival Schuttenbach etc.), a to paradoxně zejména na zahraničních pódiích.

RADOGOST
Mýty, legendy a tradice starých Slovanů ožijí v podání polských Radogost, kteří přijedou propagovat svoji aktuální desku "Przeklęty".

HELROTH
Polští Helroth brázdí evropská pódia od roku 2012. Předskakovali např. Eluveitie, Skalmold, Dalriada nebo zcela nedávno Arkona. Energická jízda se songy z připravované desky stejně jako s ověřenými fláky z debutního alba "I, Pagan"!