Předprodej byl ukončen

Dvoudenní Stock Dobrohostov - Olympic, Abraxas, Morava etc.
HUDBA Rock, FESTIVAL

Dvoudenní Stock Dobrohostov - Olympic, Abraxas, Morava etc.

16.8.2019 od 19:00 – 17.8.2019
Dobrohostov, Havlíčkův Brod

O akci

Oslavte s námi 20 let pořádání festivalu na letním parketu v Dobrohostově s největší českou hudební legendou mezi kapelami!

Páteční program:

19:00 JAZZ JOINT (http://bandzone.cz/jazzjoint)

21:00 OLYMPIC (www.bestia.cz/olympic)

23:00 HAIRY GROUPIES (www.hairygroupies.com)

00:30 DIRTY WAY (www.dirtyway.cz)

Sobotní program:

17:00 III. TŘETINA (www.facebook.com/III.tretina)

18:00 E.M.I.L. (www.emilhb.cz)

19:00 STOCK 20

19:50 FORTUNA (www.fortunahb.cz)

21:00 MORAVA (www.morava-rock.cz)

22:30 ABRAXAS (www.abraxas.cz)

24:00 BASS (www.facebook.com/bassrockreunion)

01:30 EL´BRKAS (www.bandzone.cz/elbrkas)

Vystupující

Olympic (CZ) – http://www.bestia.cz/olympic/ Abraxas (CZ) – http://abraxas.cz/ Morava (CZ) – http://www.morava-rock.cz/

Více informací

JAZZ JOINT - volné sdružení ortodoxních zastánců skupinového jazzu. Skvělá parta, jíž je společná náklonnost ke všem odnožím jazzu, jakož i dalším příbuzným stylům, chuť improvizovat a radost z hraní a ve které půl kapely nese hrdé křestní jméno Pavel (Doležal, Kubát, Prášek).

OLYMPIC - je to neuvěřitelné, ale Olympic hraje s krátkými přestávkami od roku 1963 dodnes. Kapela, která v roce 1968 vydává první československé beatové album tuzemské kapely s názvem Želva, symbolicky o padesát let později přichází s novým albem Trilobit. Neuvěřitelně pracovitý Petr Janda přiznává v rozhovoru pro DVTV, že cvičí dvě až tři hodiny denně a se svým vlakem oproti všem očekáváním zastaví v srpnu krátce v Dobrohostově...

HAIRY GROUPIES - své první EP nahrála kapela z Jihlavy před rokem v německém Magic Minds Music Studiu pod producentem Janem Němcem. Melodický hard rock s prvky glam metalu je v pódiovém provedení mladé čtveřice plný pyrotechnických efektů a magie. Tenhle večírek hned tak neskončí. Feel the night!

DIRTY WAY - kapela z Litomyšle přes mládí svých členů hraje už od roku 2007. Před sedmi lety čistou cestou udělali díru do světa 2. místem v anketě videoklipů Výtah na TV Óčko se skladbou Hudba pro všechny. Tuhle partu muzika hodně baví a to je oč tu běží... Proti proudu!

III. TŘETINA – kapela seskupená kolem kapitána havlíčkobrodského hokejového klubu Míry Třetiny (přezdívka Superstar) vystoupí v Dobrohostově poprvé. Akustické složení čtyřčlenné kapely a repertoár složený z českých i zahraničních hitů slibuje příjemný poslechový rozjezd sobotního programu.

E.M.I.L. – jedna ze dvou kapel, které stály za vznikem festivalu. Parta okolo výrazné osobnosti brodské hudební scény Jardy Bořila prošla během osmadvaceti let mnoha personálními změnami. V současné (z části omlazené) sestavě vystupuje od roku 2016.

STOCK 20 – pořadatelé se rozhodli oslavit výročí 20 let pořádání Stockfestu v Dobrohostově po svém a pro tuto speciální příležitost chystají společné půlhodinové vystoupení. Play list? Nechme se překvapit.

FORTUNA – společně s kapelou E.M.I.L. stojí za vznikem akce a je jedinou kapelou, která nevynechala žádný z dosavadních 23 ročníků festivalu! Kapelu založil rodák z Dobrohostova Petr Milichovský v roce 1995. Přestože Fortuna změnila složení několikrát, Petr zůstává kapelníkem této plesové party až do dnešních dnů.

MORAVA – jen málokterá kapela z Vysočiny má za sebou podobně barvitý a slavný příběh jako Morava. Za více než třicet let svého působení Morava vydala celkem osm řadových alb, poslední s názvem Černobílá v loňském roce. Kapelu, která v době největší slávy vyprodala Lucernu, polil živou vodou návrat dlouholetého frontmana Františka Petrička před třemi lety. Kdo by neznal hity kapely jako Sblížení, Morava či Miluj se se mnou?

ABRAXAS – legendární kapela Slávka Jandy poctí svoji návštěvou Obyčejnej svět v Dobrohostově! Kapela vznikla na troskách pražské skupiny Abraam. "Výraz "abra" se hudebníkům zdál rockově magický, tudíž byl ponechán a protože všichni znali desku Carlose Santany Abraxas, která podivnou náhodou licenčně vyšla i u nás, na novém názvu se celkem rychle shodli. A tak v únoru 1976 vlétl do historie našeho rocku exotický motýl zvaný Abraxas." (Internetová encyklopedie rocku)

BASS – kapela původem z Herálce obnovila na jaře 2017 svoji činnost. Parta ostřílených muzikantů má v repertoáru převzaté skladby jak světových kapel (AC/DC, Deep Purple, Rolling Stones, Iron Maiden, KISS, ZZ TOP), tak českých klasiků blues rocku (Krausberry) a jižanského rocku (Žlutý pes, Pumpa).

EL´BRKAS – od prvního koncertu před jedenácti lety na Rockové Vysočině v dnes již neexistujícím havlíčkobrodském klubu Effect kapela urazila obrovský kus cesty. Sdružení muzikantů okolo Pavla Steinera se v roce 2019 chystá natočit čtvrté album a vyrazit na letní fesťáky...

***

Lokace: letní parket Dobrohostov (HB) * 49.5422408N, 15.5204717E

Parkování: v místě, bez poplatku. Areál letního parketu bude po dobu akce částečně zastřešen dvěma velkými party stany.

***

Dvoudenní vstupné:

500 Kč v předprodeji do 30.6.2019

600 Kč v předprodeji od 1.7.2019 nebo na místě

Předprodej:

1) Vstupenky do mobilu: portál www.smsticket.cz

2) Vstupenky na obchodních místech

HAVLÍČKŮV BROD - Obchůdek Tulipán, Horní ulice

HUMPOLEC - Městské kulturní a informační středisko

Kompletní informace na www.stockfest.cz.