Předprodej byl ukončen

GOLDEN_EYE: Skinny Molly, Ivan Hlas, ETC, Progres 2, Energit, Praying  Mantis
HUDBA Rock

GOLDEN_EYE: Skinny Molly, Ivan Hlas, ETC, Progres 2, Energit, Praying Mantis

20.9.2019 – 22.11.2019
Klub OKO, Havlíčkův Brod

O akci

Druhý ročník podzimního koncertního seriálu v havlíčkobrodském klubu Oko.

20.9.2019  Skinny Molly (USA), support Pumpa

11.10.2019  Ivan Hlas Trio

25.10.2019  Vladimír Mišík & Etc...

1.11.2019  Praying Mantis (GB)

8.11.2019  Progres 2

22.11.2019  Energit

Klub Oko Havlíčkův Brod, GPS 49.6082814N, 15.5775706E, www.kluboko.cz

Více informací

Jižanský název kapely Skinny Molly (www.skinnymollyrocks.com) přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou Lynyrd Skynyrd, Blackfoot a Molly Hatchet. Kapelu založil v roce 2004 kytarista, zpěvák a skladatel Mike Estes, který část devadesátých let prožil právě v kapele Lynyrd Skynyrd. Tvorba Skinny Molly představuje (v intencích jižanského rocku) zdařilý mix country a hutnějšího rocku.

Koncertní setlist slibuje zhruba polovinu vlastní tvorby a polovinu skladeb od bývalých členů, samozřejmě nebude chybět erbovní jižanská hymna Sweet Home Alabama. Skinny Molly se vrací do havlíčkobrodského klubu po necelém roce, když její historicky první koncert na Vysočině byl pro všechny návštěvníky mimořádným zážitkem, který vyvrcholil téměř patnáctiminutovým přídavkem ikonické skladby Free Bird. Jako host vystoupí opět Pavel Marcel (www.pavelmarcel.cz).

Support - legenda českého jižanského rocku Pumpa (www.pumparock.cz)

After party - bluesová kapela Traffic Jam (www.stockfest.cz/traffic-jam)

Line up:

20:00 - 21:00  Pumpa

21:30 - 23:00  Skinny Molly

23:30 - 00:30  Traffic Jam

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Vyučený knihkupec a nepřehlédnutelný autor hudby k filmu Šakalí léta (1992) dal o sobě širokému publiku vědět v osmdesátých letech po založení kapely Nahlas. Jeho hudební kariéra je samozřejmě mnohem delší. Průzračně jednoduché, do blues nebo do reggae hozené písničky s texty ze života fungovaly skvěle. V kapelách a projektech Ivana Hlase se vystřídala dlouhá řada muzikantů (mj. Ondřej Hejma, Pavel Skála).

Konečně v novém století vzniká sestava mimořádných hudebníků sešlá v uskupení Ivan Hlas Trio (www.ivanhlas.cz). Trojice Ivan Hlas, Norbi Kovács a Jaroslav Olin Nejezchleba společně koncertuje od roku 2005. V této sestavě se nám představí na druhém koncertu podzimního seriálu, který je současně sedmým doprovodným koncertem Podzimního knižního veletrhu.

Vedle svého původního povolání (knihkupec) je Ivan Hlas také autorem dvou knižních titulů (Za barevným sklem,  Jdeme na jedno...) a tedy logickou volbou pro koncert na podporu knihy jako kulturního artefaktu.

Support - rock-jazzový Jada Band (www.bandzone.cz/jadaband)

After party - legendární rock z Vysočiny Morava (www.morava-rock.cz)

Line up:

20:00 - 21:00  Jada Band

21:30 - 23:00  Ivan Hlas Trio

23:30 - 00:30  Morava

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Nechte zpívat Mišíka!

"Dlouho pil Vladimír Mišík mocipánům krev a ti jen čekali na záminku, jak se ho elegantně zbavit. Ta přišla v říjnu 1982 na koncertě v pražské Lucerně na společném koncertě s Marsyas. Tehdy byl o vynucené přestávce promítnut na obrovské trenýrky, visící nad pódiem, nevinný famácký filmík Miroslava Čtvorsjuka o zmíněném letenském bardovi. Tři týdny na to, v listopadu 1982 bylo kapele oznámeno, že nedodržela podmínky a schválený program a že… končí. A tak tento administrativní zásah ukončil činnost Etc…, jedné z nejlepších českých rockových kapel v historii. Cílem útoku byla ale jednoznačně eliminace jejího zpěváka Vladimíra Mišíka." (Internetová encyklopedie rocku)

Line up:

21:00 - 23:00  Vladimír Mišík & Etc... (www.vladimirmisik.cz)

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Kapelu Praying Mantis (www.prayingmantis.rocks) založili v roce 1974 bratři Chris a Tino Troyovi. Personální propojení s Iron Maiden vedlo v roce 1980 ke společnému několikaměsíčnímu turné...

"Ne, že by Praying Mantis někdy byli vyloženě heavymetalovou partou, jak se jim v dobách Nové vlny britského heavy metalu mylně přisuzovalo, ale postupem let se jejich kdysi znatelné kovové ostří obrušuje čím dál víc. Nikdy to u nich nebylo na škodu věci. Mnohem více jim ublížily personální rošády, které se kolem vůdčí dvojice bratří Tina a Chrise Troyových neustále odehrávaly. Proto také kapela v nejplodnějších osmdesátých letech vydávala alba jen sporadicky a když se k nim připojil Dennis Stratton (s Iron Maiden nahrál jejich debut), aby sestavu na celá devadesátá léta pořádně upevnil, byli už Praying Mantis nemožně nemoderní a tudíž zajímali jen úzký okruh fanoušků... pro řadu starých fanoušků má ale tahle formace skoro kultovní statut. Navíc v posledních letech je její základní sestava stabilní a Praying Mantis jsou tak opět regulérní kapelou, což se jim vlastně dařilo jen v absolutních začátcích, pak po celá devadesátá léta a začátek milénia. Jejich fanoušci tak mohou zažívat dobré časy. Praying Mantis totiž zase odvádějí stabilní práci, přesně takovou, jaká se od nich očekává." (z recenze posledního alba Gravity)

Support - melodický hard rock s prvky glam metalu  plný pyrotechnických efektů a magie Hairy Groupies. Official video Feel The Night.

Line up:

20:00 - 21:00  Hairy Groupies

21:30 - 23:30  Praying Mantis

Vstupné v rámci přenosného pasu 0 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

"Dialog s vesmírem představuje v kontextu naší populární hudby jeden z důležitých momentů - byla to vůbec první naše rocková opera, s odstupem času můžeme říci, že zároveň i jedna z nejlepších." (Vladimír Čech, Melodie 1987)

Třetí album skupiny Progres 2 (www.progres2.org) s názvem Dialog s vesmírem vydané v roce 1980 vydavatelstvím Panton bylo na hudební scéně zjevením. Premiéra rozsáhlého audiovizuálního projektu se konala 27. února 1978 v brněnském Divadle na Výstavišti a skupina s tímto programem během dvou let odehrála v tehdejším Československu 350 repríz! "Tento projekt posloužil jako vzor mnoha podobným projektům českých kapel včetně "Prázdnin na Zemi" skupiny Olympic." (L. B. Müller, Rovnost 1993).

Kapela v dnešní podobě byla obnovena v roce 1992 při příležitosti koncertů série Comeback, a to v podobě superskupiny spojující dvě nejúspěšnější alba Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. V roce 2016 byla skupina Progres 2 uvedena do Beatové síně slávy. V létě 2018 kapela nahrála ve studiu Davida Kollera v Mikulově nové studiové album Tulák po zvězdách, které vychází právě v těchto podzimních dnech na pozadí série vyprodaných koncertů k 50. výročí založení kapely...

Support - legendární žďárská kapela Fuga (web)

Line up:

20:00 - 21:00  Fuga

21:30 - 23:00  Progres 2

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Původně jazz rockový Energit (www.energit-band.com) založený v roce 1973 koncertoval jen krátce. V kapele se sešli dva členové rozpadlého Flamenga (bubeník Erno Šedivý a zpěvák Ivan Khunt) a dva členové skupiny Jazz Q Martina Kratochvíla (kytarista Luboš Andršt a baskytarista Vladimír Padrůněk). Po komunistickém zákazu a následné emigraci Erna Šedivého a Ivana Khunta pokračoval Luboš Andršt v jiném hudebním stylu s jinými hudebníky (mj. krátce s Vladimírem Mišíkem za mikrofonem předtím, než založil Etc...).

V roce 1980 kapela přestala na dlouhou dobu koncertovat. Zajímavostí je obnovení kapely pod tímto názvem jako doprovodné skupiny pro come back Marty Kubišové (1990 - 1992).

V roce 2016 Luboš Andršt obnovuje kapelu ve složení Luboš Andršt (kytara), Jan Holeček (zpěv, hammondy), Vladimír Guma Kulhánek (baskytara) a Jiří Zelenka (bicí). O rok později Energit vydává u Supraphonu (s odstupem několika dekád) třetí studiové album s názvem Time´s Arrow a vydává se na dlouhé turné po českých klubech. Právě včas, aby tuto kapelu skvělých muzikantů mohl přivítat druhý ročník podzimního seriálu v havlíčkobrodském Oku!

After party - obnovená legendární herálecká kapela Bass (profil)

Line up:

21:00 - 22:30  Energit

23:30 - 00:30  Bass

Vstupné v rámci přenosného pasu 200 Kč nebo samostatně 400 Kč.

*****

Návštěvníci s předplatným zakoupeným prostřednictvím www.smsticket.cz obdrží  před prvním koncertem proti potvrzení o nákupu elektronického předplatného přenosný pas GOLDEN_EYE.HB 2019, jímž se budou prokazovat u vstupu na zbývajících pět koncertů seriálu Golden_eye.hb.

Informace ke koncertům a rezervace: tel. 602 567 728, e-mail: kletecka@thb.cz