Předprodej byl ukončen

Už jsme doma
HUDBA Rock / Punk

Už jsme doma

čtvrtek 24.1.2019 od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

V zahraničí nejúspěšnější česká rocková kapela přiveze do Kaštanu své aktuální album Kry, ale pochopitelně dojde i na osvědčené hity.

Na desce najdete 8 nových písní po 8 letech. 100 let od vzniku republiky v roce 1918, 70 let od neblahého roku 1948, 50 let od neméně neblahého roku 1968. Album Kry dokonce obsahuje jedno osmislabičné slovo. 

Kry jsou pro Už jsme doma symbolem pomíjivosti, ale také zápasu s ní. Jsou i symbolem cyklu a návaznosti, vědomí sounáležitosti s tím co bylo a s tím co bude, vědomí odpovědnosti při převzetí štafety, jejího poponesení a nakonec jejího předání.
Album je také věnováno lidským krám, těm , které se bezmocně pohupují na vlnách Středozemního moře a tají tak rychle, že si toho ani nikdo nevšimne. Album je tedy i o rozmáhající se bezcitnosti a netečnosti, o strachu a jeho zneužívání, o předsudcích, ale hlavně o varování před usedáním na lep všem těm malým Hitlerům a Stalinům, kteří se derou k moci a neštítí se vůbec ničeho. Takhle vždycky začíná nějaká nehezká doba.
Nikdo z nás nemá na světě neomezený čas, je tedy dobré tu cestu od odlomení ledovce, přes jeho pomalé odtávání až po poslední krystalek ledu, kterým se voda stane téměř neznatelně o trochu vlhčí, naplnit něčím užitečným. Album Kry není návodem, jak toho dosáhnout, je jen připomenutím, maličkým budíkem, který si můžete ( ale nemusíte) dát večer pod polštář, aby jste se nezapomněli probudit.

Album s tímto chladným názvem bylo pokřtěno v nejsevernějším městě na světě – Longyearbyenu v klubu s názvem Huset na souostroví Špicberky !

Vystupující

Už jsme doma (CZ) – http://www.uzjsmedoma.cz/

Více informací

http://www.uzjsmedoma.cz