Cyklistické extrémy opravdu jen pro vyvolené?
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, SPORT

Cyklistické extrémy opravdu jen pro vyvolené?

čtvrtek 4. dubna od 18:00
Zastupitelský sál radnice Brno-Střed, Brno
Vstupenka do mobilu
od 175 bez dalších poplatků do 195 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 4. dubna

Základní vstupenka

Zvýhodněná vstupenka platí pro členy registrované kanceláří Alpenverein OEAV.

Základní cena 195 Kč Koupit
Člen Alpenvereinu 175 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Tour Divide, nejdelší MTB závod světa (4 418 km ) představí Peggy Marvanová, Další hosté: fenomén Transalp. Jaký bike vybrat na traily a jaký na etapovou akci.

Hlavní host večera:

Markéta Peggy Marvanová

Mým cílem není se dostat na Olympiádu a nebo snad trhat světové rekordy. Jsem jen samotářský tvor, který touží prožívat co nejvíce svého času mimo civilizaci. Toužím po dobrodružství a mnohdy se kvůli tomu dostanu do situací, které mě dovedou až k pláči.

Přednášky:

Cesta za štěstím aneb závod na 4 418 km na kole „na těžko“

Tour Divide je nejdelší MTB závod světa na 4 418 km. Navíc je bez jakéhokoliv zabezpečení. Co si závodník veze, kde spí, co jí a jak se vypořádává s ohromnou fyzickou a psychickou zátěží je čistě na něm. Trasa závodu začíná v Kanadě a končí u mexických hranic, vede přes skoro 4 000 metrů vysoké hory s výskytem sněhu a zároveň, na straně druhého extrému, prochází přes 200 km dlouhé pouště.

Česka Peggy Marvanová se účastnila již několika extrémních závodů. Mimo americký Tour Divide závodila třeba ve Skotsku, Itálii, Německu i za Polárním kruhem. Závod Tour Divide jela dvakrát a napodruhé ho dokonce vyhrála. Poprvé ho jela sama, když ji bylo dvacet. Tehdy jej označila za závod neuvěřitelně těžký, pohybující se na hraně jejích limitů. O dva roky později se však na něj vrátila spolu se svým přítelem Adamem Záviškou. V Americe odstartovali krátce poté, co se úspěšně vrátili z 1000 km dlouhé výzvy polárního kruhu, ve které se zasloužili o celosvětoví prvenství. 

Co vedlo tehdy dvacetiletou Peggy k absolvování amerického závodu? Jak to, že Tour Divide, který sama označila za závod pohybující se na hraně jejích limitů vyrazila ještě jednou, a to hned po dvou letech? Jak celé toto životní období vnímal Adam? Změní se člověku pohled na svět při absolvování takové cesty? Toto, a ještě mnohem více si můžete přijít poslechnout osobně od Peggy a Adama.

„Ten pocit, když už nemohu, ale přesto musím... Ta bezmoc, když mám strach, halucinace, padám k zemi únavou, ale musím jít dál, abych unikla svému strachu. Ta síla, která mi sevře hruď natolik, že lapám po dechu a jediné co slyším je hlasitý tlukot mého srdce. Příroda je silný soupeř a já z ní mám pochopitelně respekt, přesto se ale v její velikosti cítím svá. Sice ohrožená, ale i svobodná jako divoké zvíře. Jen díky ní jsem schopná poznat sama sebe a milovat okolní svět.“ Peggy

 

Výzva jménem Transalp | Michael Pokorný

Překonat Alpy na horském kole je sen, který je mnohem dostupnější, než by se na první pohled zdálo. Kterou trasu však zvolit? Variant existují desítky. Michael Pokorný během své přednášky také poskytne cenné tipy k výstroji, kolu či tréninku před takovou akcí.