Akce byla zrušena

Petr Spálený & Miluška Voborníková & Apollo Band
HUDBA Pop

Petr Spálený & Miluška Voborníková & Apollo Band

sobota 15.6.2019 od 19:00
Letní areál U Letců, Hradec Králové

O akci

Petr Spálený (* 22. března 1944 Praha) je český hudebník, skladatel, kytarista, flétnista, bubeník a zpěvák.

Jeho bratr Jan Spálený je český hudebník a hudební redaktor, dramaturg a moderátor Českého rozhlasu. S první manželkou zpěvačkou Pavlínou Filipovskou má dvě dcery, Pavlínu a Johanu. Pavlína je novinářkou. Jeho druhou manželkou je česká zpěvačka Miluše Voborníková, mají spolu dceru Barboru.

Začínal v již koncem 50. let 20. století jakožto amatérský big-beatový hudebník, nejprve hrál na bubny, později během vojenské základní služby i na kytaru a flétnu. Po ukončení vojny začal vystupovat v hudební skupině Hipps (Hroši) svého bratra Jana, jež byla později z popudu Jiřího Štaidla přejmenována na Apollobeat. Z té doby pocházejí i první hity Petra Spáleného Plakalo bejby.

 

Více informací

Později působil i jako hudební skladatel, složil hudbu pro všechna představení Divadla Jiřího Grossmanna, napsal i hudbu k televiznímu pořadu Zajíc v pytli. Zahrál si několik drobných rolí i v několika českých filmech.

Jedná se o zpěváka, jenž se etabloval na pomezí rockucountry a popmusic, je pozoruhodný svým zvláště originálním příjemně nevtíravým způsobem zpěvu, který často připomíná melodickou recitaci nebo zpívané pobrukování melodie. Jedná se o stálici na scéně české popmusic, na které úspěšně působí již více než 50 let. Před rokem však bohužel musel svou kariéru pozastavit kvůli vážné operaci páteře. Počítá ovšem s tím, že se po druhé operaci, která je bohužel v dohledné době nemožná, opět vrátí na podium.