WWW Neurobeat
HUDBA Hip Hop / R&B / Elektronika

WWW Neurobeat

pátek 18.1.2019 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 200 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 18.1.2019

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 100 Kč

Je libo dárkový design s tématikou Vánoc? Udělej někomu radost. A třeba i sobě! Design můžeš nastavit na konci objednávky.

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Po pěti letech se vrací WWW Neurobeat s novým albem nazvaným Neutopíš se dvakrát v téže řece. A už v lednu ho představí v D29!

Vystupující

Více informací

WWW Neurobeat začínali v divokých 90. letech jako parta sprejerů a zároveň rapovali s velice sympatickým neohlížením se na jakákoli tabu i hranice žánru. Pak se ovšem, krátce po nabídce natočit album, rozešli. Vydání debutu Neurobeat v roce 2006 tak tehdy všechny překvapil, a to nejen načasováním. Ortodoxní hiphopová komunita jím byla zaskočena, protože WWW Neurobeat sáhli i po „nehiphopových“ inspiracích.

Hudba Ondřeje Anděry, frontmana WWW Neurobeat, obsahuje útržky hiphopových postupů a z reality nasnímaných samplů, nervózních industriálních zvuků a znepokojivých elektronických struktur s důrazem na silnou rytmickou dynamiku skladeb. Zvuk WWW Neurobeat, to je zběsilá introverze převrácená naruby, groteskní výběh vybuzeného mozku do maštale města, ulice nakrájené nemocnými smysly, rachot civilizace. Anděrův rap balancuje na hranici rytmické hravosti a stimulujícího, zuřivého a útočného vzývání. Vše je zmnoženo a dobroušeno kovovým hlasem zpěvačky Milesy. Abstraktní texty WWW Neurobeat jsou z větší části autorskou prací Lubomíra Typlta. 

“Nerad opisuji to, co s WWW Neurobeat hudebně tvoříme, tedy v krátkosti k současnému dění v kapele. Trojice Ondřej Anděra, Lubomír Typlt, Milesa Zrnić Anděra jsou opět plně a osobně aktivní v přípravě nového alba a nového koncertního programu. Inspirací pro rytmické postupy části tvorby WWW Neurobeat je též polyrytmické cítění koncertního hosta kapely – bubeníka Pavla Fajta. V tomto smyslu se vedle jiného můžete těšit na některé hudební struktury, které nejsou v předchozí tvorbě WWW zcela obvyklé, například na liché beaty. V kapele vedle nového nadšení vládne i obvyklý brutální vzájemný kritický postoj, takže si dokážete představit, co nakonec hodláme pustit ze řetězu ven…” dopňuje k novému releasu Ondřej Anděra.