Předprodej byl ukončen

Vienna Calling
KINO

Vienna Calling

středa 30. ledna od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Dokumentární fikce / mysteriózní road movie o vykradači hrobů, jenž se se svými pohůnky v maringotce vydává do Vídně vrátit ukradené zuby Strausse a Brahmse. Zuby, které sám ukradl.

Více informací

Letní nekropříběh o poslední cestě zubních protéz dvou velikánů klasické hudby Johanna Strausse a Johannesse Brahmse. Ty v roce 2002 ilegálně exhumoval z jejich hrobů na vídeňském centrálním hřbitově Ondrej Jajcaj, vykradač hrobů, samozvaný filozof a umělec. Jajcaj a jeho pohůnci křižují moravsko-slovenské pomezí ve svítící maringotce a hledají naplnění svého osudu. Maringotka se stává portálem do Jajcajova světa, na cestě pohlcuje náhodné návštěvníky, aby kruh mohl být uzavřen. V rytmu Falca volá Vídeň, aby její syny dostala zpět do Heimatu.

Režisér filmu Petr Šprincl (*1986) absolvoval intermédia na FaVU a k filmu se dostal skrze instalace, performance a výtvarné umění. Jeho krátký film Čapatý Ján byl uveden na řadě mezinárodních festivalů a v galeriích. Petr nyní dokončuje třetí část nekonečného zombie-folklorního opusu Morava, krásná zem III. a Vienna Calling je jeho celovečerní debut, premiérovaný na MFF Sheffield Doc/Fest 2018. Petr Šprincl bude přítomen na projekci v Divadle 29 a po skončení bude připraven odpovídat na vaše dotazy.

Režie: Petr Šprincl  /  scénář: Matyáš Dlab  /  hudba: I love 69 popgejů /  producent: Marek Novák (Xova Film, s.r.o.)  /  délka: 67 minut

www.facebook.com/viennacalling666