Pacino / Povodí Ohře
HUDBA Rock / Punk / Metal / HC

Pacino / Povodí Ohře

pátek 25. ledna od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 70 bez dalších poplatků do 140 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje dva dny

Základní vstupenka

Základní cena 140 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 70 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Koncert dvou kytarovek z pardubického labelu Stoned to Death.

Více informací

Původně orlovské, dnes už částečně pražské trio Pacino vyznává syrové kytarové riffy a posthardcoreový řev, pod špinavým povrchem se ale skrývají silné emoce a bušící srdce. Pacino se rochní v odkazu osmdesátkového rocku a hrdě se přiznávají k inspiraci v Husker Dü či Dinosaur Jr. Kapela je spojena se scénou kolem labelu MMM (mj. Planety nebo Leto), silně nasávala inspiraci z katalogu nahrávek u Silver Rocket a později našla generační spojence u kolektivu Chee Chaak Tips. Ve tvorbě zmíněných najdete spoustu indicií napovídajících, odkud Pacino pochází a kam směřují – ať už jde o texty, zvuk kytar, nebo svépomocný přístup, jak dělat hudbu.

Po split deskách se Sky to Speak a Rutka Laskier se v roce 2017 Pacino konečně dostali i k regulérní dlouhohrající desce. Sevřená kolekce Půl litru země se nestydí za chytlavé melodie, kapela je ale pořád oběma nohama v hardcoreových klubech. Texty, které si často vystačí s poetickou zkratkou, hledají naději v zoufalství a odvahu ve strachu. Kapela obdržela za album cenu Vinyla (desku roku) a zároveň nominaci na žánrovou cenu Anděl.

O dekádu starší pánové z plzeňsko-chebské kapely Povodí Ohře vloni přivedli na svět stejnojmenné album, které se těší pověsti kytarové nahrávky roku. Zní jako by někdo do jednoho guláše zamíchal alternativní country a blues berlínských Australanů, jaké hrávali Climatizado, syrovou nespoutanost gradující až do hysterie, která proslavila punk’n’rollové Esgmeq, šansonové nálady minimalistických Esoasisi, i emotivnost, střídanou se zvukovou brutalitou Esazlesa. To všechno se v Povodí Ohře slévá v nebezpečně rozvodněný proud, silný a strhávající vše s sebou.

Hlavní postavou kapely je charismatický frontman Sisi, jakýsi temný bard někde mezi venkovským mystikem a psychopatem, kterého se okolí trochu bojí. Toho prvního má v sobě ovšem víc, a taky má v sobě dost citlivosti, zvláštní drsné něžnosti a potlačované bolesti a smutku („Škvára zadřená v srdcích a dlaních.“). Sisiho předešlé projekty byly trochu jednostranně zaměřené (surový noise rock Esqmeg, šansonový patos Esoasisi), kdežto v hudbě Povodí Ohře prosvítá víc žánrových odstínů – od country přes hard rock až po metal. Pospolu ty odstíny skládají úchvatný kaleidoskop nálad a emocí. „Naleštěné kulovnice / modly v lesích / Klub přátel pohraničí.“ Jsou desky, které je radost slupnout a následně na ně zapomenout, a pak jsou ty, které se vám zaseknou do mozku a nepustí na dlouhou dobu. Debut Povodí Ohře je tím druhým případem.

www.stoned-to-death.bandcamp.com