Čaj o páté 2019: Steampunkové obludárium
PARTY, FESTIVAL, DIVADLO, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, JÍDLO / NÁPOJE, UMĚNÍ, TANEC, WORKSHOP, DESIGN

Čaj o páté 2019: Steampunkové obludárium

sobota 14. září od 17:00
Klub Kotelna, Praha
Vstupenka do mobilu
Cena 320 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 13. září
do zdražení 11 dní

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

ČAJ O PÁTÉ 2019 je jedinečným tématickým večerem ve steampunkovém, viktoriánském & dekadentním stylu. Tentokrát se společně přeneseme do atmosféry pravého steampunkového obludária v jedné z vyhlášených čtvrtí ponurého Londýna na sklonku 19. století. Společnost čelí tváří v tvář nejen velké průmyslové revoluci, ale také době, ve které nic není nemožné a zároveň nic není takové, jak se zdá!

Přednášky, velkolepá panoptická přehlídka, prodejní stánky s módními doplňky i oděvy v různých alternativních stylech, taneční i divadelní doprovodná vystoupení, výstavy, tématická hudba, workshopy, fotokoutek, stylová výzdoba i občerstvení a mnoho dalšího! Účast na večeru je podmíněna dresscode, který je však velice pestrý a široký.  Vstup na událost je vzhledem úrovni dekadence a eroticky laděným náznakům striktně pro 18+. 


ČAJ O PÁTÉ volně navazuje na předchozí ročníky: ČAJ O PÁTÉ: Viktoriánské podsvětí a ČAJ O PÁTÉ: Od oděvu po výchovu.

Pořádá Margueritte Weinlich, Steamzine.cz - Steampunkeři v ČR za podpory lidí z české a zahraniční steampunkové komunity.

 

 

~STEAMPUNK a steampunková komunita v Praze a České republice~ 


Co je vlastě ten steampunk?  Velice zjednodušeně, jde o podžánr fantasy/sci-fi literatury, alternativní módní a lifestylový i hudební směr, jenž vychází z představ, které měli o budoucnosti lidé 19. století - přesněji z doby vlády královny Viktorie. Steampunk se promírá nejen do knižní, ale i filmové a divadelní formy a interiérového designu.

Fotografie výše byly pořízeny spřátelenými fotografy na pravidelných Steampunkových & Viktoriánských piknících, které pravidělně pořádá Margueritte Weinlich za Steamzine.cz. Tradičně se setkáváme v půlce července a ani příští rok nebude výjimkou. Těšíme se na Vaší účast!