Luboš Soukup Ensemble (CZ/SK/DK)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Luboš Soukup Ensemble (CZ/SK/DK)

čtvrtek 7. února od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 75 bez dalších poplatků do 150 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 14 dní

Základní vstupenka

Základní cena 150 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 75 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Mezinárodní jazzové kvarteto Luboše Soukupa rozšířené o mohutnou pětičlennou dechovou sekci.

Více informací

V Dánsku žijící český saxofonista Luboš Soukup rozšířil svůj kvartet o pětičlennou dechovou sekci, se kterou vyráží na turné po ČR. Ansámbl bude hrát repertoár z posledního alba Země, které bylo vybráno v Anketě Českého rozhlasu jako nejlepší jazzová deska roku 2017 a také nové aranžmá skladeb z desky Through the Mirror (Nejlepší jazzová deska roku 2013 v Anketě Českého rozhlasu). Mezinárodní kvartet  Luboše Soukupa  hraje originální soudobý jazz, který je postaven na výrazných kompozicích lídra kapely. Skladby jsou inspirovány jak jazzovými velikány, např. Waynem Shorterem, Charlesem Lloydem, Joe Hendersonem, tak i jinými hudebními žánry jako je např. skandinávská lidová hudba.

Český saxofonista v rámci projektu spolupracuje se špičkovými hudebníky, kterými jsou pianista Vít Křišťan, a netradiční slovensko-dánská rytmika Rastislav Uhrík na kontrabas a bubeník Morten Hæsum. Jejich hudba je podmanivě barevná, plná dynamických a někdy až eruptivních změn nálad a atmosfér. Mohutné vsuvky mimořádně silné dechové sekce přišpendlí posluchače v křeslech, rozvibrují atmosféru sálu a přenesou do publika silný emocionální náboj a nevšední posluchačský zážitek.

Kapela má na svém kontě 3 alba: Beyond the Borders, Through the Mirror, Země. Lídr ansámblu Luboš Soukup slaví úspěchy jak na české scéně, tak v zahraničí (roku 2017 dostal prestižní cenu Objev roku v Dánsku od dlouholeté spoluhráčky Milese Davise Marilyn Mazur).

www.lubossoukup.com