Švýcarsko, země v srdci Alp
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Švýcarsko, země v srdci Alp

čtvrtek 21. března od 18:00
Zastupitelský sál radnice Brno-Střed, Brno
Vstupenka do mobilu
od 175 bez dalších poplatků do 195 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 21. března

Základní vstupenka

Zvýhodněná vstupenka platí pro členy registrované kanceláří Alpenverein OEAV.CZ

Základní cena 195 Kč Koupit
Člen Alpenvereinu 175 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Fenomén železnic, světoznámé lokality a utajená údolí, neuvěřitelné via-ferraty, užasné MTB traily.

Petr Čermák

Autor bedekrů, nadšený železniční cestovatel a turistický průvodce je celoživotním obdivovatelem a velkým fanouškem železnic.

ŠVÝCARSKO PO KOLEJÍCH A V POHORKÁCH

Vydejte se na velkou rodinnou výpravu po kolejích a v pohorkách do švýcarských Alp s nadšeným železničním cestovatelem a autorem úspěšných knižních průvodců Petrem Čermákem. Budete překvapeni, kam až se dá vyjet ve Švýcarsku vlakem a jaké dobrodružné výpravy mohou v Alpách zvládnout předškolní děti. Prozkoumejte tajemství luzernské dračí skály, vydejte se za příběhy švýcarského národního hrdiny Wilhelma Tella, jděte po stopách ledovců i dinosaurů. Poznejte Švýcarsko jako překvapivě přívětivý rodinný ráj.

Michael Pokorný

předseda Českého alpského klubu, dlouholetý ředitel outdoorových CK, cestovatel, průvodce

PO HORSKÝCH STEZKÁCH ŠVÝCARSKA 

Cesta je cíl a ve Švýcarsku není nejmenší důvod do cíle spěchat. Do ryzí horské přírody se zanoříme na východě země ve Švýcarském národním parku a vyjedeme v Ženevě u francouzských hranic. Podíváme se do odlehlých údolí, navštívíme vyhlášené resorty i světoznámé lokality. Nejdůležitější však je, kudy a jak do těchto míst vstoupíme. Přijďte si poslechnout tipy & triky, co ve Švýcarsku musíte zažít a co lze klidně oželet, kde se nejlépe jezdí na horském kole a kudy jít raději pěšky.

I když není rozhodně špatné se na svět podívat z vyhlášených vrcholů jako je Eiger nebo Matternhorn, je vhodné je vnímat spíše jako kulisu akcentující klenoty, s jejichž objevováním budeme mít trošku práci.

PROČ ŠVÝCARSKO?

Více než 20 let se do země helvétského kříže vracím pracovně i soukromě. Postupně jsem si ke Švýcarsku vybudoval výjimečný vztah a neskromně připouštím, že mimo Česko(slovenska) není jiný kout světa, který znám tak dobře. Seznamu položek čekajících na prozkoumání je přesto ještě dlouhý a motivace k dalším návštěvám rozhodně neschází.

Jakub Cejpek

Fotograf a horský průvodce, šéfredaktor časopisu Everest, ale především milovník hor.

ŠVÝCARSKÉ FERATOVÉ LAHŮDKY

Země helvétského kříže nabízí na poli horských dobrodružství vždy něco extra. Najdete tu nejvíce čtyřtisícovek, nejvyšší sedla a také nejdůmyslnější a nejvýživnější zajištěné cesty celých Alp. Zavítáme do oblasti Walliských a Bernských Alp a podíváme se na hravé i dlouhé linie, které vám vezmou dech a snad i nalákají k návštěvě.