Předprodej byl ukončen

1000 mil dobrodružství - čundr nebo závod?
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

1000 mil dobrodružství - čundr nebo závod?

čtvrtek 28.2.2019 od 18:30
Klub cestovatelů, Brno

O akci

28. února (čt) - 1000 mil dobrodružství – čundr nebo závod? (18:30, Jan Vlasák, 60,-)

Jsou to nejdrsnější mtb závody v Evropě a okolí. Podle řady ohlasů se již staly kultovní záležitostí. Mít svůj zářez na těchto závodech je extrémně těžce získanou památkou na celý život (a nejspíš i po něm).

Inspirací pro vznik Loudání a Craft 1000 miles Adventure se staly nejtěžší extrémní závody světa „The Great Divide Race" a „Iditarod trail invitational", které absolvoval známá firma – biker Honza Kopka.

Biker Teepeex dodává : ...doporučuju každému, kdo se chce něco o sobě (na sebe i o ostatních) dozvědět a trochu si sám posunout veškeré hranice. Kdo jednou, jedinkrát zkusí tento závod, už nikdy nikdy nezapomene.

Tyto závody probíhají bez zajištění pořadateli na trati. Plánovaná cizí pomoc (rodina, kámoši apod.) je zakázaná.
Účastník si musí vystačit jen s tím, co veze s sebou. Kde a kdy bude spát, co bude jíst, nebo jestli bude ztrácet cenný čas hygienou, je čistě jen a jen na jeho rozhodnutí. Za svou bezpečnost si každý ručí sám.
Stanoven je pouze start a cíl a trasa přírodou, kterou musí závodníci dodržet. Kdy a kde spí, kdy jedou, co jedí, je jen na nich. Cílená podpora je zakázána.
Oproti Americe, Aljašce, Austrálii či Asii jsou v Evropě možnosti týkající se velkých prostor a odloučenosti omezené, nicméně účastníkům i tak závod přinese velkou dávku dobrodružství, nenadálých příhod a nového poznání.


Honza Kopka kdysi kdesi v t.v. řekl: „To nejsou jen závody, to je obrovský dobrodružství, obrovský vyčištění jak fyzický, tak duševní. Ti lidi na tý trase trpěj, a čím víc trpěj, tím hlubší dojem to v nich zanechá. Jeden tady pozná vlastní limity a posune si je o kousek dál.

Motto:
„Dílčí osobní vítězství, dosažení svého vlastního cíle, sebepřekonání, nabytí sebedůvěry, úcta k soupeři i přírodě, poznání i sebepoznání, strach i euforie, radost i bolest...... a hlavně velké dobrodružství!„