Předprodej byl ukončen

XIU XIU (US) + Kult Masek
HUDBA Rock / Pop / Elektronika

XIU XIU (US) + Kult Masek

pátek 15.3.2019 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

メ koncert kultovních Xiu Xiu (US) k novému albu Girl with Basket of Fruit
メ support > Kult Masek

メ XIU XIU 2019 メ
Jamie Stewart
Thor Harris (Swans • Shearwater • Angels of Light)
Christopher Pravdica (Swans • Yeah Yeah Yeahs • The Gunga Din)

Více informací

Kultovní kalifornská kapela Xiu Xiu s Thorem Harrisem z legendárních Swans v aktuální sestavě vyráží na turné k novému albu a nemine ani Pardubice!

Avant-popovou skupinu Xiu Xiu založil multiinstrumentalista Jamie Stewart v roce 2002 a dá se říct, že od té chvíle je s ní na permanentním světovém turné. Kapela se od počátku pohybuje na tenkém ledě mnoha žánrů od noisu, přes post-punk až po orchestrální pop. V nekompromisních textech se Xiu Xiu zabývají tématy jako jsou strach, osamělost, úpadek hodnot současné konzumní společnosti, fyzické i psychické násilí, bolest a smrt či všemožná společenská tabu, včetně těch sexuálních. Drásavost textů (prošpikovaných filozofickými, artovými i popkulturními odkazy) a industriální disharmoničnost hudebního doprovodu vyvažuje kapela často téměř barokně popovou melodičností.

Nové album Girl with Basket of Fruit natočila skupina v sestavě Jamie Stewart , Thor Harris (Swans, Angels of Light), Angela Seo a Jordan Gieger (Minus Story, Shearwater). A že to nebude relaxační poslech naznačuje prohlášení, že deska se bude zaobírat tématy a odkazy na „rituály, mytologii, světskou a jinak odlišnou víru”.

Před Xiu Xiu se představí tuzemský drone/ambientní objev Kult Masek.