XIU XIU (US) + Kult Masek
HUDBA Rock / Pop / Elektronika

XIU XIU (US) + Kult Masek

pátek 15. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 200 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 15. března

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 100 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

メ koncert kultovních Xiu Xiu (US) k novému albu Girl with Basket of Fruit
メ support > Kult Masek

メ XIU XIU 2019 メ
Jamie Stewart
Thor Harris (Swans • Shearwater • Angels of Light)
Jordan Gieger (Minus Story • Shearwater)
 

Více informací

Kultovní kalifornská kapela Xiu Xiu s Thorem Harrisem z legendárních Swans v aktuální sestavě vyráží na turné k novému albu a nemine ani Pardubice!

Avant-popovou skupinu Xiu Xiu založil multiinstrumentalista Jamie Stewart v roce 2002 a dá se říct, že od té chvíle je s ní na permanentním světovém turné. Kapela se od počátku pohybuje na tenkém ledě mnoha žánrů od noisu, přes post-punk až po orchestrální pop. V nekompromisních textech se Xiu Xiu zabývají tématy jako jsou strach, osamělost, úpadek hodnot současné konzumní společnosti, fyzické i psychické násilí, bolest a smrt či všemožná společenská tabu, včetně těch sexuálních. Drásavost textů (prošpikovaných filozofickými, artovými i popkulturními odkazy) a industriální disharmoničnost hudebního doprovodu vyvažuje kapela často téměř barokně popovou melodičností.

Nové album Girl with Basket of Fruit natočila skupina v sestavě Jamie Stewart , Thor Harris (Swans, Angels of Light), Angela Seo a Jordan Gieger (Minus Story, Shearwater). A že to nebude relaxační poslech naznačuje prohlášení, že deska se bude zaobírat tématy a odkazy na „rituály, mytologii, světskou a jinak odlišnou víru”.

Před Xiu Xiu se představí tuzemský drone/ambientní objev Kult Masek.