Předprodej byl ukončen

Erik Tabery: Opuštěná společnost
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Erik Tabery: Opuštěná společnost

úterý 5. března od 19:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Otevřená debata s šéfredaktorem týdeníku Respekt o dobrodružné české cestě od vzniku republiky po současnost.

Více informací

Sdílíme ještě nějaké společné hodnoty nebo je česká společnost definitivně rozdělená, sama sebou opuštěná? Proč má jeden lživý příspěvek na sociálních sítích větší dosah než systematická práce investigativních novinářů? Proč jsou třicet let po Sametové revoluci znehodnocovány pojmy jako pravda, láska, demokracie či nezávislost médií? 

Erik Tabery přijede do Divadla 29 představit svoji novou knihu Opuštěná společnost, ve které komentuje historický vývoj i současnou situaci české politiky a společnosti a seznámí diváky s úskalími žurnalistické profese. 

Erik Tabery (*1977) je šéfredaktorem týdeníku Respekt, ve kterém působí již 20 let. Píše zejména politické komentáře a analýzy. V roce 2003 obdržel cenu Novinářská křepelka pro žurnalisty do 33 let; roku 2009 získal Cenu Ferdinanda Peroutky a o dva roky později i Novinářskou cenu. Kniha Vládneme, nerušit (2006) mu vynesla Cenu Toma Stopparda a nominaci na Magnesii Literu. Stejnou nominaci získala i jeho druhá kniha Hledá se prezident (2008). Jeho nejnovější kniha Opuštěná společnost získala ocenění Kniha roku Magnesia Litera 2018.