Předprodej byl ukončen

Ty Syčáci
HUDBA Rock / Pop / World music / Ethno / Folk

Ty Syčáci

čtvrtek 7. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Klíčová skupina brněnské alternativní scény v čele s charismatickým zpěvákem a fyzickým básníkem Petrem Vášou přijíždí do Pardubic s novým albem The Tramp!

Vystupující

Ty Syčáci (CZ) – http://www.tysycaci.cz/

Více informací

Kapela Ty Syčáci vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény (Z kopce, Ošklid). Po téměř deseti letech, kdy se Váša sólově věnoval fyzickému básnictví, experimentování s rytmem a verbálním i neverbálním jazykem, se opět vrátil k hudbě. Část svých básní zhudebnil a společně s bývalými členy brněnské skupiny Pluto baskytaristou Tomášem Fröhlichem a kytaristou Petrem Zavadilem připravili cyklus písní Máj v dubnu, který pod stejným názvem vyšel v roce 2000.

Druhá deska skupiny vyšla v roce 2001 pod názvem Lék a jed. Následovala alba SSSS... , Lišák je lišák, retrospektivní album Bum bum bum, Krása, Ty Eldorado a TYTYTY. V roce 2018 vydali Ty Syčáci album The Tramp! volně navazující na album Eldorado z roku 2013. Společně tvoří dvě části jednoho celku, posledního dílu syčácké trilogie o dětech, rodičích a prarodičích.