Chanson Trio CouCou & Escualo Quintet ft. Gabriela Vermelho
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Chanson Trio CouCou & Escualo Quintet ft. Gabriela Vermelho

úterý 19. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 120 bez dalších poplatků do 240 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 19. března

Základní vstupenka

Základní cena 240 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 120 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Jak propojit v jednom večeru chanson a tango? Odpovědí je dvojkoncert, kdy se na jednom pódiu se setkají dvě kapely s výjimečnými zpěvačkami Radkou Rubešovou a Gabrielou Vermelho.

Vystupující

Chanson Trio Coucou (CZ) – https://triocoucou.cz/cs Escualo Quintet (CZ) – https://www.facebook.com/escualokvintet/

Více informací

Chanson Trio Coucou je hudební těleso přinášející na českou scénu francouzské šansony a hudbu první poloviny 20. století. Kapela vznikla kolem absolventky brněnské JAMU, zpěvačky Radky Rubešové, která se při svém studiu ve Francii zamilovala do šansonů a francouzské kultury obecně. Program tria tvoří unikátní úpravy písní z repertoáru známých francouzských šansoniérů, méně známé skladby a také vlastní autorská tvorba.

Escualo Quintet je uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují různým podobám argentinského tanga. Co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem světoznámého argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné Piazzollovy skladby Escualo, což znamená v překladu žralok. Escualo Quintet se zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu – tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. V D29 vystoupí s hostující zpěvačkou Gabrielou Vermelho. Tato charismatická vokalistka, skladatelka, houslistka a herečka se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény.