Předprodej byl ukončen

Chanson Trio CouCou & Escualo Quintet ft. Gabriela Vermelho
HUDBA Pop / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

Chanson Trio CouCou & Escualo Quintet ft. Gabriela Vermelho

úterý 19. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Jak propojit v jednom večeru chanson a tango? Odpovědí je dvojkoncert, kdy se na jednom pódiu se setkají dvě kapely s výjimečnými zpěvačkami Radkou Rubešovou a Gabrielou Vermelho.

Vystupující

Chanson Trio Coucou (CZ) – https://triocoucou.cz/cs Escualo Quintet (CZ) – https://www.facebook.com/escualokvintet/

Více informací

Chanson Trio Coucou je hudební těleso přinášející na českou scénu francouzské šansony a hudbu první poloviny 20. století. Kapela vznikla kolem absolventky brněnské JAMU, zpěvačky Radky Rubešové, která se při svém studiu ve Francii zamilovala do šansonů a francouzské kultury obecně. Program tria tvoří unikátní úpravy písní z repertoáru známých francouzských šansoniérů, méně známé skladby a také vlastní autorská tvorba.

Escualo Quintet je uskupení profesionálních instrumentalistů, kteří se věnují různým podobám argentinského tanga. Co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem světoznámého argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. Svůj název dostal kvintet podle stejnojmenné Piazzollovy skladby Escualo, což znamená v překladu žralok. Escualo Quintet se zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu – tango nuevo, které je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. V D29 vystoupí s hostující zpěvačkou Gabrielou Vermelho. Tato charismatická vokalistka, skladatelka, houslistka a herečka se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény.