Předprodej byl ukončen

Ondřej Štveráček Space Project ft. Gene Jackson (CZ/US)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Ondřej Štveráček Space Project ft. Gene Jackson (CZ/US)

pátek 22.3.2019 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Jedno z nejlepších tuzemských jazzových kvartet se světově uznávaným bubeníkem Genem Jacksonem – spolupracovníkem Herbieho Hancocoka, Waynea Shortera nebo Davea Hollanda.

Vystupující

Ondřej Štveráček (CZ) – web

Více informací

Saxofonista Ondřej Štveráček patří už více než dekádu k nejvýraznějším postavám českého jazzu a současně i k výrazným evropským představitelům moderního jazzu, který čerpá především z hardbopové a postbopové tradice. Aktuální program Štveráčkova kvartetu nese název Space Project. Zvuk kvarteta je oproti jeho dosavadní akustické podobě doplněn

o klávesové nástroje a elektronické efekty. Štveráčkův současný pohled na jazz pomáhají zhmotnit opravdoví jazzoví mistři. Fenomenální kontrabasista Tomáš Baroš, jehož schopnost vytvořit dojem, že hra na kontrabas je nejjednodušší věcí na světě, je nedostižná. Sóla klavíristy Klaudiuse Kováče jsou zase jako tekoucí řeka – strhnou vás a necháte se unášet proudem.

Pro své turné navíc tahá již tradiční trumfové eso z rukávu. Je jím legendární americký bubeník Gene Jackson, mj. spolupracovník jazzových veličin jako je Herbie Hancock, Dave Holland nebo Wayne Shorter. Jacksonův mimořádný talent je doma v afrických i latinskoamerických rytmech a právě tato flexibilita mu otevřela dveře ke spolupráci s celou řadou dalších výtečných hudebníků. Mezi jeho dosavadními spolupracovníky vynikají Dianne Reeves, Christian McBride, Hugh Masekela, Greg Osby, Terence Blanchard, Elvis Costello nebo Joe Lovano.