Ondřej Štveráček Space Project ft. Gene Jackson (CZ/US)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Ondřej Štveráček Space Project ft. Gene Jackson (CZ/US)

pátek 22. března od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 200 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 22. března

Základní vstupenka

Základní cena 200 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 100 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Jedno z nejlepších tuzemských jazzových kvartet se světově uznávaným bubeníkem Genem Jacksonem – spolupracovníkem Herbieho Hancocoka, Waynea Shortera nebo Davea Hollanda.

Vystupující

Ondřej Štveráček (CZ) – http://www.ondrejstveracek.com

Více informací

Saxofonista Ondřej Štveráček patří už více než dekádu k nejvýraznějším postavám českého jazzu a současně i k výrazným evropským představitelům moderního jazzu, který čerpá především z hardbopové a postbopové tradice. Aktuální program Štveráčkova kvartetu nese název Space Project. Zvuk kvarteta je oproti jeho dosavadní akustické podobě doplněn

o klávesové nástroje a elektronické efekty. Štveráčkův současný pohled na jazz pomáhají zhmotnit opravdoví jazzoví mistři. Fenomenální kontrabasista Tomáš Baroš, jehož schopnost vytvořit dojem, že hra na kontrabas je nejjednodušší věcí na světě, je nedostižná. Sóla klavíristy Klaudiuse Kováče jsou zase jako tekoucí řeka – strhnou vás a necháte se unášet proudem.

Pro své turné navíc tahá již tradiční trumfové eso z rukávu. Je jím legendární americký bubeník Gene Jackson, mj. spolupracovník jazzových veličin jako je Herbie Hancock, Dave Holland nebo Wayne Shorter. Jacksonův mimořádný talent je doma v afrických i latinskoamerických rytmech a právě tato flexibilita mu otevřela dveře ke spolupráci s celou řadou dalších výtečných hudebníků. Mezi jeho dosavadními spolupracovníky vynikají Dianne Reeves, Christian McBride, Hugh Masekela, Greg Osby, Terence Blanchard, Elvis Costello nebo Joe Lovano.