Akce byla zrušena

 Artist Night
HUDBA Pop / Jazz / Blues / Klasika, DIVADLO, UMĚNÍ, TANEC

Artist Night

pátek 29. března od 20:00
Piano Lounge, Praha

O akci

Během pátečních večerů vystoupí umělci v produkci Pavla Strouhala. Ve čtyřech blocích se představí umělečtí tanečníci, zpěváci a okouzlující burlesky. Ve spojení se skvělou barmanskou show a našimi signature koktejly se můžete těšit na nezapomenutelný večer.

Friday evenings are conducted by Pavel Strouhal. In four blocks, you can look forward to artistic dancers, singers, and charming burlesque dancers. All of that, together with an amazing flair bartending and our signature cocktails, guarantees an unforgettable evening.

PIANO LOUNGE

Piano Lounge se nachází v podzemních prostorách restaurace Food Lab na Haštalské ulici v samém srdci Starého města.

Každý týden ve středu a ve čtvrtek se pobavíte u pravidelných českých i anglických stand-up comedy shows. V pátek se během Artist night představí skvělí zpěváci, stepaři či burlesky. Soboty pak budou věnované předním českým jazzovým uskupením.

Naše signature koktejly a rozmanitý výběr kvalitních vín už budou jen třešničkou na dortu skvělého večera. :)

PIANO LOUNGE - EN

Piano lounge is situated in a basement of the Food Lab restaurant on Haštalská street in the heart of the Old Town.

Every Wednesday and Thursday you can hit up both Czech and English stand-up comedy shows. Fridays belong to our very special Artist night with wonderful singers, tap dancers, or charming burlesque dancers. Saturdays are dedicated to the leading Czech jazz formations.

Our signature cocktails and variety of quality wines are really just icing on the cake.