Předprodej byl ukončen

Pamírská dálnice
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Pamírská dálnice

středa 3. dubna od 18:30
Klub cestovatelů, Brno

O akci

3. dubna (st) - Pamírská dálnice (18:30, Michal Čeliš, 60,-)

Poničená často nezpevněná dálnice M41 je hlavní cestou tádžické autonomní oblasti Horský Badachšán. Ve středověku bývala jednou z bočních větví Hedvábné stezky. Spojuje Kyrgyzské město Oš a tádžické hlavní město Dušanbe, vede přes několik průsmyků v nadmořské výšce čtyři tisíce metrů.

Ten nejvyšší AK-Baj-tal, leží ve výšce 4655 metrů.Největší část osmnáct set kilometrů dlouhé cesty vybudovali ve třicátých letech sovětští inženýři, kteří navázali na stavební práce ze století devatenáctého. Opravy jsou především v horských částech kvůli složité dostupnosti i chudým rozpočtům nemyslitelné.

Více informací

Martina a Michal - Udo & Gerda na cestách

Tak právě tyhle dva spojuje touha po dobrodružství a jejich představa dovolené se dost odlišuje od klasického mainstreamu. Prostě sbalí batoh a odletí do zapomenutých zemí světa a to hodně daleko za komfortní zónu. Díky tomu, že Martina je redaktorka ČT a Michal kameraman, vám tito cestovatelé mohou své zážitky velmi neotřelým způsobem interpretovat. Jezdí do USA, na Kavkaz, do střední nebo jihovýchodní Asie, na Balkán, do Himalájí na sever Indie. Bez cestovky a bez průvodců objevují odlehlá místa Pamíru a poznávají hlavně to, jak zde lidé žijí.