C. Orff - Carmina Burana
HUDBA, FESTIVAL, UMĚNÍ, PRO DĚTI, CESTOVÁNÍ

C. Orff - Carmina Burana

pátek 21. června od 19:30
Louka pod Ptačími domky, Úštěk
Vstupenka do mobilu
od 250 bez dalších poplatků do 400 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 16 hodin

Základní vstupenka

Základní cena 250 Kč Koupit
VIP 400 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

C. ORFF - CARMINA BURANA

Carmina Burana je soubor 254 středověkých náboženských, satirických, moralistických, milostných, pijáckých aj. básní a písní, pocházející z 11. až 13. století, sepsaný kolem roku 1230.

Ze středověkého rukopisu, objeveného roku 1803, vybral Orff pouze některé z více než 200 původních textů milostných a pijáckých písní, které zhudebnil. Byly to texty potulných středověkých hudebníků a básníků, nalezené údajně v klášteře Buranum. Původní texty jsou psány v různých jazycích, hlavně však staroněmecky a latinsky.

Orffova Carmina Burana byla poprvé uvedena 8. června 1937 v opeře ve Frankfurtu nad Mohanem. Hned od počátku se stala jedním z nejúspěšnějších a nejhranějších děl klasické hudební literatury a úlohy uvést ji na koncertním podiu se ujali téměř všichni z velkých dirigentů. Hudba Carmina Burany je pro svoji dramatičnost také často používána ve filmech. reklamách a pod.

Koncert je vlastní originální produkcí Hudební společnosti Úštěk. Uvádíme druhou ze tří známých verzí pro dva klavíre, 7 bicích nástrojů, 3 sólisty, smíšený a dětský pěvecký sbor.

Sólisté česko - německého Sporks Kammerorchester

Více informací

Koncert se uskuteční za každého počasí

Vstupenky v předprodeji až o 20% levnější než na místě konání.

www.smsticket.cz

www.festivalustek.cz