Předprodej byl ukončen

Stopem (téměř) na Mont Blanc
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, CESTOVÁNÍ

Stopem (téměř) na Mont Blanc

pátek 5.4.2019 od 17:00
K-Klub, Havířov

O akci

Když se mladý cestovatel Jan Rendl alias Honza na cestě, rozhodne vydat se stopem do Lisabonu, neočekává ani v nejmenším, co ho na cestě potká. Po předchozím balkánském dobrodružství očekává jen nudnou západní Evropu, ale opak byl pravdou. Ať už ho hned ze začátku rozhodí česká holka, která nemá pod svetrem podprsenku, kvůli čemuž skončí úplně jinde než měl, ve Švýcarsku se ho snaží nakonvertovat místní církevní fanatik, uprostřed Francie se dobrovolně na dálnici bez řidičáku ujme řízení auta ve stodvacetikilometrové rychlosti nebo zrovna válčí s jazykem i kamioňáky ve Španělsku, nuda to rozhodně není. A co teprve zkušenost, která ho na cestě potká a pošle ho nakonec až na nejvyšší vrchol Evropy? A dojede do toho Lisabonu vůbec? A jak do toho všeho zapadá Rumunsko, které je úplně někde jinde? Všechno to a spoustu dalších příběhů a historek ze zatraceně neobvyklé cesty nebo spíše cest si můžeš přijít poslechnout na další Honzovu přednášku….

Více informací

Výtěžek přednášky putuje na charitativní projekt Muzikanti (s) dětmi. Tady je pár slov autora projektu, Tomáše Lipiňáka, kterými přibližuje o co se vlastně jedná: ,,Muzikanti (s) dětmi je havířovský benefiční projekt s cílem poukázat a seznámit veřejnost blíže s problematikou týkající se různých sociálních zařízení a objektů. Celý projekt se prezentuje zejména na sociálních sítích, kde pomocí fotografií, článků a videí, ale i formou veřejných přednášek. Celý projekt vždy vyvrcholí velkým benefičním koncertem. Minulý první ročník byl věnován dětskému domovu Sluníčko, kdy se ve finále vybralo 17 tisíc korun, které následně dětský domov využil na opravy interiéru domova a na financování kulturně-sportovních akcí pro děti. Letošní projekt je zaměřen na Azylový dům pro matky s dětmi. Výtěžek poputuje na nákup školních potřeb pro děti z azylového domu, včetně učebnic a na úpravy exteriéru azylového domu. Bude také uspořádána sbírka oblečení a školních pomůcek. Závěrečný koncert proběhne 10.5. 2019 v evangelickém kostele v Dolních Bludovicích."

 

A na závěr jen krátce o mě: 

Jan Rendl alias Honza na cestě je mladý muž, který se předtím než začal cestovat, pohyboval na samém okraji společnosti. Alkohol, drogy, život na ulici, následné exekuce a problémy z toho plynoucí. Vzepřel se osudu a svým problémům se postavil čelem. Krok za krokem se z nich dostával, až jednoho dne vzal na záda batoh a vyrazil sám do Rumunska. A tak to všechno začalo. Díky zkušenostem ze života na ulici i v exekucích s minimem peněz dostává pojem "lowcost cestování" v jeho podání úplně jiný význam, než pro většinu ostatních lidí. To, co jiní nazývají lowcostem, je pro něj dovolená all-inclusive. Díky své životní zarputilosti a schopnosti postavit se i těm nejtěžším problémům, ho během cest jen tak něco nerozhodí.