Předprodej byl ukončen

Listolet - křest CD - Praha
HUDBA World music / Ethno / Folk / Elektronika

Listolet - křest CD - Praha

čtvrtek 11.4.2019 od 20:00
Kaštan - Scéna Unijazzu , Praha

O akci

Po šesti letech odmlky představí Listolet v Kaštanu nové album "Pětiminutový tulák". Dlouho očekávanou desku přijde pokřtít Jarda Svoboda ze skupiny Traband, který na ní také hostuje. Křtící večer doplní setem vlastních písní s listoleteckou asistencí.

Listolet je elektrofolková formace ze Západních Karpat, známá širokým nástrojovým arzenálem a balancováním na hraně folku, alternativy, bigbítu a elektroniky. Československé kluby brázdí od roku 2011. Má na kontě dosud dvě alba, s písní Lullaby prorazila do televizí a etablovala se na české alternativní scéně. Mottem třetího řadového alba, které vychází ve stáji Indies Scope, je "Domovem jsme v příbězích". 

Právě „příběhy“ v mnoha perspektivách jsou tématem desky. „Osobní příběh člověk potřebuje, aby vůbec ráno vstal z postele, příběhy jsou nám domovem i vězením, na příběhy se i umírá,“ vysvětluje Háček. Album je ale také o toulání a o domově - vychází v momentě, kdy listoletce zastihl přechod do stavů rodinných. „Co může udělat snílek, aby zůstal snílkem, když se stane otcem od rodiny?“ přemýšlí přistávající listoletci a navrhují tuláckou homeopatii. Pětiminutový tulák je pozvánka k instantním útěkům do volajících dálek a ke šťastným návratům domů.
 

Více informací


Web kapely: 

Album: