Noa Wildschut a Nationale Jeugdorkesten Nederland
HUDBA Jazz / Blues / Klasika, FESTIVAL, UMĚNÍ

Noa Wildschut a Nationale Jeugdorkesten Nederland

středa 31. července od 19:30
Jezuitský kostel, Litoměřice
Vstupenka do mobilu
Cena 150 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 31. července

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

V rámci turné se v Litoměřicích v Jezuitském kostele zastavý mladá houslova virtuoska Noa Wildschut. Tato holandská houslistka, narozena v roku 2001 je sice jenom 18 let mladá, ale již má místo v mezinárodní hudební scéne. V jejich 6 letech hrála v holandské televizi a rok na to měla svúj debut v v slavném Concertgebouw v Amsterdamu. Od roku 2016 je exklusivně pod vydavatelstvým Warner Classics.

Noa pravidelně koncertuje s orchestry jako Pittsburgh Symphony Orchestra, Rotterdams Philharmonisch Orkest, Residentie Orkest, Nederlands Philharmonisch Orkest, Nederlands Kamerorkest, Concertgebouw Kamerorkest, Kremerata Baltica, Mutter Virtuosi, Konzerthausorchester Berlin, Luzerner Sinfonieorchester, Sinfonieorchester Basel und Orquestra Sinfônica Municipal de João Pessoa v Brazilii. Spolupracuje také s dirigenty jako Manfred Honeck, James Gaffigan a Michael Sanderling.

V Litoměřicích se představý s koncertem pro housle od C. Saint-Saënsana a doprovázet jí bude špičkový holandský sympfonický orchestr Nationale Jeugdorkesten Nederland. Tento více než osmdesátičlenny symfonický orchestr byl založen v roce 1957 a pravidelně koncertuje v Holandsku a v evropě.

 

Program koncertu:

 

Trevor Grahl - Nové dílo (světová premiera)

C. Saint-Saëns - Houslový koncert

P. I. Čajkovský - Symfonie č. 4. f-moll op. 36

Dirigent: Jurjen Hempel

 

Více informací

 

Na místě koncertu stoji vstupenka 50kč víc.

Koncert organizuje Hudební společnost