Cestovatelské středy v NM | M.Vašáryová, L.Snopko, M.Nikodým
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE

Cestovatelské středy v NM | M.Vašáryová, L.Snopko, M.Nikodým

čtvrtek 25. dubna od 19:00
Národní muzeum (nová budova), Praha
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 150 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje tři dny

Základní vstupenka

Základní cena 150 Kč Koupit

Zlevněné vstupné

senioři, studenti a držitelé průkazů ZTP a ZTP-P

Základní cena 100 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Bonusová přednáška, která je součástí cyklu Cestovatelských střed, je mimořádně ve čtvrtek. Hosté na slovenském večeru budou Magda Vašáryová, Ladislav Snopko a Martin Nikodým. 

 

  • MAGDA VAŠÁRYOVÁ, herečka: RAKOUSKO, POLSKO A SLOVENSKO

Po úspěšné kariéře herečky vystudovala sociologii. Překvapila (stejně jako to dělala Maryška) a směle vkročila do světa politiky a diplomacie. Byla velvyslankyní ve Vídni a Varšavě, poté poslankyní. Kandidovala na primátorku a prezidentku. V té době prý ztratila schopnost být sentimentální. Proto jí žádná herecká role nechybí, raději vzpomíná na čas strávený natáčením. 

  • LADISLAV SNOPKO, exministr kultury Slovenska: FRANCIE

Autor multimediálních projektů, zajímavě organizuje alternativní uměleckou scénu. V letech 1976 až 1988 vede archeologický výzkum. V říjnu 1989 mluvčí za Slovensko Evropského kulturního klubu, předseda Gerulata, sdružení výtvarných umělců a teoretiků. Realizuje novou koncepci správy věcí veřejných v kultuře na Slovensku. 

  • MARTIN NIKODÝM, moderátor: 50 NEJ SVĚTA

Skvělý Čecho - Slovák" studoval DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Už za studií moderuje první soukromé rádio na Slovensku. Po dvou letech jde na TV obrazovku a 8 let vede světový trhák Milionář. Nyní moderuje TV show Milujem Slovensko. Jak sám říká: „Nejlépe utracené peníze jsou za zážitky a poznání". Proto už léta ve volném čase cestuje do všech koutů světa.