Předprodej byl ukončen

Stinka / support: Antonín Hrdý
HUDBA Rock / World music / Ethno / Folk / Elektronika

Stinka / support: Antonín Hrdý

pátek 3. května od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Pardubický křest nové desky Neviňátko, na které Hana Lundiaková aka Stinka po letech odhodila obří akordeon a vystřídala jej za elektrickou kytaru, klavír či syntezátory.

Více informací

Nové album v sobě mísí alternativu, pop, folk, indierock, noise, psychedelii a shoegaze. Neviňátko je plné surreálných textů, nevyhýbá se intimitě, temným stránkám bytí ani současné české společnosti. Část materiálu Stinka natočila ve studiu Electrical Audio v Chicagu s guruem zvukových inženýrů Stevem Albinim (mj. kultovní Shellac). Jako její předešlé desky, i Neviňátko produkoval Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Hana Lundiaková (el. kytara, klavír, syntezátory)
Martin Doležal (el. kytara)
Ondřej Červený (basa).

Role předskokana se ujme choltický písničkář Antonín Hrdý. Dříve působil v již neexistující pardubické grind/fast core kapele Saywhy?. Možná díky kořenům v takto okrajovém žánru přistupuje Antonín k tvorbě písní svým osobitým způsobem. Pro folkaře je pak málo folk a pro fastcore je málo punk. Výrazné texty podporuje zapamatovatelnými melodiemi a naopak. S lehkostí, s jakou zpívá o hlubokých tématech lidství, často až mrazí.