Stinka / support: Antonín Hrdý
HUDBA Rock / World music / Ethno / Folk / Elektronika

Stinka / support: Antonín Hrdý

pátek 3. května od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 60 bez dalších poplatků do 120 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 11 dní

Základní vstupenka

Základní cena 120 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 60 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Pardubický křest nové desky Neviňátko, na které Hana Lundiaková aka Stinka po letech odhodila obří akordeon a vystřídala jej za elektrickou kytaru, klavír či syntezátory.

Více informací

Nové album v sobě mísí alternativu, pop, folk, indierock, noise, psychedelii a shoegaze. Neviňátko je plné surreálných textů, nevyhýbá se intimitě, temným stránkám bytí ani současné české společnosti. Část materiálu Stinka natočila ve studiu Electrical Audio v Chicagu s guruem zvukových inženýrů Stevem Albinim (mj. kultovní Shellac). Jako její předešlé desky, i Neviňátko produkoval Ondřej Ježek ve studiu Jámor.

Hana Lundiaková (el. kytara, klavír, syntezátory)
Martin Doležal (el. kytara)
Ondřej Červený (basa).

Role předskokana se ujme choltický písničkář Antonín Hrdý. Dříve působil v již neexistující pardubické grind/fast core kapele Saywhy?. Možná díky kořenům v takto okrajovém žánru přistupuje Antonín k tvorbě písní svým osobitým způsobem. Pro folkaře je pak málo folk a pro fastcore je málo punk. Výrazné texty podporuje zapamatovatelnými melodiemi a naopak. S lehkostí, s jakou zpívá o hlubokých tématech lidství, často až mrazí.