Nina Špitálníková: Mezi dvěma Kimy
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, UMĚNÍ, CESTOVÁNÍ

Nina Špitálníková: Mezi dvěma Kimy

úterý 7. května od 19:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 50 bez dalších poplatků do 100 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 12 dní

Základní vstupenka

Základní cena 100 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 50 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Málokomu se podaří pobývat v Severní Koreji bez všudypřítomného průvodce a být tak neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. Debata a přednáška s autorkou knihy Mezi dvěma Kimy.

Více informací

Málokomu se podaří pobývat v Severní Koreji bez všudypřítomného průvodce a být tak neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo v životě hned dvakrát. V letech 2011 a 2012 absolvovala studijní pobyty na Kim Il-songově univerzitě za vlády obou posledních vládců Kim Čong-ila a Kim Čong-una. Své zážitky zúročila v knihách Mezi dvěma Kimy, Propaganda v KLDR: funkce, metody a vývoj, Ideologie čučche. Made in Korea a Kult osobnosti Kim Il-songa.

Co obnášelo studium v jednom z nejtužších diktátorských režimů na světě? Jak vypadá bezprostřední severokorejská realita? Jak se režim během pár měsíců změnil po převzetí moci Kim Čong-unem?

Nina Špitálníková (*1987) vystudovala koreanistiku v Ústavu Dálného východu na Karlově Univerzitě v Praze. V roce 2018 se stala členkou výzkumného týmu v Peace Research Center Prague, který koordinuje Institut bezpečnostní politiky, ve spolupráci s jednotlivci z Peace Research Institut Frankfurt, Katedry mezinárodních vztahů, Katedry evropského práva, Katedry psychologie a Ústavu ekonomických studií UK. Angažuje se v aktivitách souvisejících s genderovou nerovností a s problematikou samoživitelek. V roce 2017 založila s britským dubovým uskupením Vibronics mezinárodní projekt Woman on a mission, který upozorňuje na znevýhodnění žen v hudebním průmyslu. Jako dramaturg a produkční pracuje v pražském multikulturním centru Crossclub.