Martin Talaga: SOMA / Judith O. Manantenasoa: Métamorphose
DIVADLO, TANEC

Martin Talaga: SOMA / Judith O. Manantenasoa: Métamorphose

středa 5. června od 19:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 80 bez dalších poplatků do 160 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 13 dní

Základní vstupenka

Základní cena 160 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ITIC, ZTP

Vstupenku je možné koupit pouze na místě v den konání akce. Ke vstupence je nutné předložit platný průkaz ZTP, ISIC, IYTC, ITIC nebo ALIVE.

Základní cena 80 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

TANEC PRAHA 2019

Taneční představení SOMA, které získalo ocenění Objev roku a Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2018 speciálně inscenované v prostorách Galerie města Pardubic + odvážné sólo MÉTAMORPHOSE madagaskarské tanečnice a choreografky Judith O. Manantenasoa, které je silnou osobní zpovědí africké ženy, v němž odhaluje svou sílu, vzdor, stejně jako křehkost, obavy a sny. 

19:00  Martin Talaga: SOMA  /  Galerie města Pardubic
20:30  Judith O. Manantenasoa: Métamorphose  /  Divadlo 29

 

Více informací

MARTIN TALAGA: SOMA               
19:00 GAMPA  •   Taneční představení, které získalo ocenění Objev roku a Taneční inscenace roku na festivalu Česká taneční platforma 2018 speciálně inscenované v prostorách Galerie města Pardubic.

Fundamentálním prvkem představení je samotné lidské tělo. Ve vší své kráse a ošklivosti. Pohybový slovník představení je postaven na fyzických možnostech a hranicích. Co všechno je tělo schopné vyjádřit, kde jsou jeho limity? Jako kontrast k nedokonalému, ale živému tělu vystupuje rozebraná figurína, která – jakkoli dokonalá proporčně – navždy zůstane jen chladným kusem plastu bez duše.

Martin Talaga je tanečník, choreograf a performer v oblasti současného tance a fyzického divadla, zajímá se ale také o experimentální a vizuální díla a lidové tance. Během svých studií a profesionální kariéry měl možnost spolupracovat s různými choreografy, divadelními režiséry a soubory. Jako choreograf je autorem několika úspěšných inscenací – Žízně, SYNovial (ve spolupráci s Markem Zelinkou), BOI (ve spolupráci s Matějem Matějkou) či Faunus.

 

JUDITH OLIVIA MANANTENASOA: MÉTAMORPHOSE            
20:30 Divadlo 29  •   Odvážné sólo madagaskarské tanečnice a choreografky je silnou osobní zpovědí africké ženy, v němž odhaluje svou sílu, vzdor, stejně jako křehkost, obavy a sny.

Představení Métamorphose je osobní zpovědí madagaskarské tanečnice, ale také ženského pokolení jako takového. Stáváme se svědky dynamické lidské proměny silné africké ženské osobnosti, od stoického klidu a stability po divoké nekontrolovatelné šílenství. V jistém kontrastu k vlídnému intimnímu světlu performerka odkládá jeden svršek za druhým, boří tabu, až dosáhne pocitu naprosté svobody.

Do světa současného tance pronikla Judith Olivia Manantenasoa na škole hudby a tance Rary na Madagaskaru. Po třech letech studia se stala členkou souboru Compagnie Rary, v němž působila jako performerka od roku 2003. Mimo jiné se účastnila několika workshopů vedených choreografy jako Opiyo Okach, Salia Sanou a Seydou Boro, Karine Saporta, Pascal Montrouge, Dimitri Tsiapkinis, Bernardo Montet, Taoufiq Izeddiou nebo Andreya Ouamba. Od roku 2012 se věnuje i choreografii.