Předprodej byl ukončen

Viktor Černický: PLI
DIVADLO, UMĚNÍ, TANEC

Viktor Černický: PLI

pátek 14. června od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

TANEC PRAHA 2019

Nový projekt Viktora Černického pro 22 kancelářských židlí a jednoho performera na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Jedna z největších divadelních událostí roku 2018 oslňuje svou geniální jednoduchostí a absolutní souhrou všech složek.

Více informací

22 konferenčních židlí a jasně vymezený prostor. V něm se pohybuje Viktor Černický na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu. Naplno se vrhá do schizofrenní rekonstrukce světa vnímaje křehkou architekturu prostoru i design našeho myšlení . PLI, neboli francouzsky ,,záhyb, ohyb, zlom“, inspirovaný filosofickou esejí Gillese Deleuzeho, to je figura na scéně, podivuhodná aktivita člověka, který neustále vytváří záhyby a zlomy, vrší je do nekonečna v reflexi skutečnosti, která nás jako jedince překonává.

Za představení PLI obdržel Viktor Černický prestižní Cenu České taneční platformy 2019 a na stejném festivalu získal i Cenu diváka.

Koncept, choreografie, performanc: Viktor Černický /  scénografie: Drahomír Stulír /  lighting design: Zuzana Režná   /  dramaturgie: Lukáš Karásek

Délka: 40 minut.