Předprodej byl ukončen

Premier Stratagème - B. Matijević & G. Chico: Forecasting
DIVADLO, UMĚNÍ, TANEC

Premier Stratagème - B. Matijević & G. Chico: Forecasting

sobota 15. června od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

TANEC PRAHA 2019

Mezinárodní divadelní projekt vytvořený pro lidské tělo a počítač. Troufalá a zábavná hra, v níž performerka svým pohybem dotváří bizarní mozaiku amatérských videí z YouTube a překračuje hranice mezi virtuálním světem a realitou.

Více informací

Jak své obyčejné životy proměnit v atraktivní podívanou, velkolepou show? Autorské dvojici se to daří v lehce výstředním díle vytvořeném pro lidské tělo a počítač. Forecasting je zábavná a troufalá hra, která překračuje hranici mezi virtuálním světem a realitou, intimní a veřejnou sférou a vyzývá k zamyšlení, jak moderní technologie mění nejen svět kolem nás, ale i nás samotné.

Barbara Matijević pochází z Chorvatska, studovala literaturu na Fakultě umění v Záhřebu a tanec na Hypaxis Dance Centre (USA) a International Centre for Contemporary Dance and Performance Art pod uměleckým vedením Kilina Cremona. Spolupracovala s Bojanem Jablanovcem, Brunem Marinem, Davidem Hernandezem, Jorisem Lacostem ad. Učila tanec na National Conservatory of Dramatic Art v chorvatském Osijeku. Od roku 2008 spolupracuje Giuseppem Chicem.

Giuseppe Chico pochází z italského města Bari. Studoval starověké jazyky a v raném věku začal pracovat pro divadelní soubor Abeliano Company pod vedením Tina Tempesta, a později pro divadlo Kismet s Robertem McNeerem. Pracoval také jako scénograf pro Paola Baroniho. Po dokončení divadelních studií v Římě a Miláně se přestěhoval do Paříže, kde se začal věnovat současnému tanci. Několik let působil jako performer v souboru Mille Plateaux Associés.

Inscenace Forecasting z roku 2011 je posledním dílem trilogie Theory of the Performance to Come or the Only Way to Avoid the Aassacre is to Become its Authors? a na mezinárodním divadelním festivalu MESS v Sarajevu získala v roce 2016 Speciální cenu poroty.