Předprodej byl ukončen

Antoine de Saint-Exupéry
PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, OSOBNÍ ROZVOJ

Antoine de Saint-Exupéry

úterý 4.6.2019 od 19:00
Nová Akropolis Brno, Brno

O akci

Literární večer
Jsme dospělí, kteří myslí na „vážné věci“, nebo jsme jako Malý princ? A rozumíme myšlence, že jsme zodpovědní za to, co jsme k sobě připoutali? Literární tvorba Antoina de Saint-Exupéryho nás laskavou a poutavou formou přivádí k zamyšlení nad příčinami a důsledky lidského jednání.

Více informací

Nejen Malý princ, ale i další Exupéryho díla odrážejí jeho hluboký humanismus: přesvědčení, že každý člověk může být tvůrcem vlastního života, že záleží na každém z nás, jaký význam a smysl svému životu dáme. Štěstí, svoboda a důstojnost nejsou něčím, co nám může být z vnějšku dáno nebo odebráno. Vycházejí z našeho nitra a z postoje, jaký zaujmeme k lidem a událostem, které nás obklopují. V Citadele Exupéry hovoří o tom, že se každý člověk za něco směňuje: věnuje svůj čas a energii tomu, aby něco jiného mohlo vznikat. Pokud se směňujeme za něco dobrého a vznešeného, je takový i náš život.

Pojďme se společně ponořit do Exupéryho myšlenek. Během literárního večera se podrobněji seznámíme s autorovým životem a osobností a poslechneme si ukázky z jeho děl. Nahlédnutí do Exupéryho světa je zároveň nahlédnutí do našeho vnitřního světa.