Předprodej byl ukončen

Malá noc módy: DIONYSIE
VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, UMĚNÍ, WORKSHOP, OSOBNÍ ROZVOJ

Malá noc módy: DIONYSIE

sobota 15.6.2019 od 13:00
Arnoldova Vila, Brno

O akci

𝐃𝐈𝐎𝐍𝐘𝐒𝐈𝐄: bujaré oslavy boha vína, plodnosti a nespoutaného veselí.
Před létem vás s Malou nocí módy zveme na cestu do absurdní krajiny filmové poetiky 60. let minulého století. Čeká vás avantgardní oslava módy v zahradě Arnoldovy vily – architektonického klenotu v bezprostředním sousedství vily Tugendhat, přesto však Brňany opomíjenýho. Vila Josefa Arnolda se po letech dočká rekonstrukce a MNM: DIONYSIE je tak dost možná vůbec poslední akcí, která v unikátním prostoru proběhne.

V průběhu dne budou přímo v zahradě Arnoldovy vily probíhat nejrůznější workshop, přednášky a promítání. Večer zakončí módní performance českých a slovenských návrhářů.

 

Více informací

𝐏 𝐑 𝐎 𝐆 𝐑 𝐀 𝐌

𝟏𝟑:𝟎𝟎 OTEVŘENÍ AREÁLU

𝟏𝟑:𝟑𝟎 - 𝟏𝟒:𝟎𝟎 PROHLÍDKA ARNOLDOVY VILY 

Spolek kulturní centrum Josefa Arnolda vám v rámci Malé noci módy před rekonstrukcí představí klenot secesní architektury 19. století, Arnoldovu vilu.

𝟏𝟑:𝟑𝟎 - 𝟐𝟐:𝟎𝟎 POP UPS, HANDPOKE TATTOO TENT

Po celý den můžete nakupovat nakupovat hned z několika stánků - Now storeS_tylovkyQueen's Wood Studio a Nadace Veronica. Po celý den si můžete nechat udělat handpoke tetování ve stanu v zahradě.

𝟏𝟑:𝟑𝟎 - 𝟏𝟖:𝟑𝟎 DESIGNER BOOTCAMP 

Občas kreslíte návrhy, ale stejně je nakonec hodíte do šuplíku? Vezměte je s sebou na MNM a zúčastněte se intenzivní návrhářské přípravky. Prokonzultujeme společně návrhy, připravíme střih a vytvoříme první prototyp vašeho vlastního modelu. Pro info a registraci nám pošlete zprávu!

𝟏𝟒:𝟎𝟎 - 𝟏𝟓:𝟎𝟎 MNM: 𝐛𝐫𝐮𝐧𝐜𝐡 & 𝐠𝐨𝐬𝐬𝐢𝐩

Přijďte s námi otevřeně probrat palčivá témata českého návrhářství a módní scény. Mimosa, vegetariánské dobroty a pohodová diskuze nad současnými tuzemskými faux-pau.

𝟏𝟓:𝟎𝟎 - 𝟏𝟔:𝟎𝟎 HAPPENING: FOCENÍ EDITORIALU NA GAMEBOY 

S boomem analogové a především instantní fotografie se na scénu vrací nejen polaroidy, ale i často až obskurní metody focení. Přijďte s námi zkusit nafotit módní editorial na Gameboy Cameru - podivný doplněk legendární herní konzole. Domů si odnesete i vlastní oldschool selfíčko.

𝟏𝟓:𝟏𝟓 - 𝟏𝟓:𝟒𝟓 PROHLÍDKA ARNOLDOVY VILY

𝟏𝟔:𝟎𝟎 - 𝟏𝟕:𝟎𝟎 EKOSTORY - PROMÍTÁNÍ FILMU 

Film EKOSTORY nabízí vhled do vývoje občanské společnosti a angažovanosti na pozadí ekologického hnutí a starosti o životní prostředí v českých zemích.

𝟏𝟕:𝟑𝟎 - 𝟏𝟖:𝟎𝟎 GAYTONA BEACH PROJECT (IN ENGLISH)

In an interview with New York based photographer Andy Harper we’ll try to get an insight on his long running project Gaytona Beach - series of pics with cringe-worthy messages from gay dating app Grindr.

𝟏𝟖:𝟎𝟎 - 𝟏𝟖:𝟑𝟎 SVATOPLUK RUČKA / LECTURE

Narativ grafického designu s módním v jejich symbiotickém vztahu. Syntéza vizuálních jazyků dvou signifikatních oblastí designu. Grafik a autor naší vizuální identity Svatopluk Ručka představí v přednášce postupy kterými se řídí při tvorbě.

𝟏𝟗:𝟎𝟎 - 𝟐𝟎:𝟒𝟓 MNM: 𝐹𝑜𝓁𝓀𝓁𝑜𝓇'𝓈 𝓃𝑜𝓉 𝒹𝑒𝒶𝒹? (debata+přehlídka)

Má folklor ještě své místo v módě a umění? Dá se kroj z 60. let re-stylingovat do současného outfitu? A umíme s tradicemi v umění dobře pracovat? Odpovědi budeme hledat s našimi hosty v debatě.

𝟐𝟏:𝟎𝟎 - 𝟐𝟐:𝟎𝟎 PERFORMANCE

Sbohem, vilo. Večer završí buržoazní rozloučení s Arnoldovou vilou před rekonstrukcí v podobě stylizované performance od mladých návrhářů. Přijďte se na chvíli přenést do krajiny filmové poetiky československé nové vlny s veškerou její absurditou a hravostí.

Změna v programu vyhrazena. Aktuální informace k programu najdete vždy na facebookové události MNM: DIONYSIE