Akce byla zrušena

Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl akusticky
HUDBA Pop

Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl akusticky

sobota 16.11.2019 od 19:00
MusiClub Drago, Nový Jičín

O akci

V sobotu 16. listopadu 2019 zavítají poprvé do MusiClub Drago Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hendl

Zpěvačka BLANKA ŠRŮMOVÁ je známá hlavně díky indie-popové skupině Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb, 2x byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94), jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Následovala dvě alba sólová : Neviditelná (2001, Sony Music) a Underground (2005, Saturn), poté vystupovala se svojí kapelou a zúčastňovala se různých projektů. Zatím poslední sólové EP Divokej Praha-západ vydala v roce 2014 u Warner Music.

JAN SAHARA HEDL je český zpěvák, textař a písničkář, vystupoval s DG 307, poté se svojí skupinou Duševní hrob, je autorem např. jednoho ze zásadních českých songů Tisíc jmen a zakladatel skupiny Precedens / s Martinem Němcem /. Poté se věnoval hlavně vlastní tvorbě, jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná, atd.), Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.), Natálii Kocábovou a další interprety. Stále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech (např. Excalibur, Obraz Doriana Graye, a letos na novém albu Pošli to tam).

Sólová alba:
Tajnej svatej (1994)
Šílený pondělí (1995)
Matka Zebra (2001)

Oba se potkali v roce 2014, založili vlastní kapelu Něžná noc, a jejich první společné album dostalo název „Neměj strach“. Obsahuje 12 původních skladeb. (vyd. Galén Praha, 2016) a vyšlo i na vinylu. Bylo oceněno časopisem Rock and Pop (1.místo jako Album roku 2016). Skupina byla navržena jako jedna ze tří nominovaných na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii Rock and pop a Sahara byl letos již podruhé navržen jako Osobnost roku na Radiu Beat. Druhé album vyšlo v březnu 2018 opět u Galénu pod názvem Tak se věci mají. Skupina je odprezentovala novým videoklipem Jasnej den (k vidění na youtube). Vydání se chystá i na vinylu (květen 2019).

Nejlepším zážitkem jsou jejich živá vystoupení, dvě charismatické osobnosti a jejich charakteristické hlasy, kvalitní písně a zajímavá interpretace. V Novém Jičíně je doplní excelentní kytarista Tomáš Valášek.

open: 19 hod

start: cca 20:30 hod

Vystupující

Blanka Šrůmová (CZ) – https://www.neznanoc.com/

Více informací

další info:

https://www.neznanoc.com/