Předprodej byl ukončen

HLASkontraBAS Oktet
HUDBA World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

HLASkontraBAS Oktet

čtvrtek 19.9.2019 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Unikátní koncertní projekt pro čtyři kontrabasy a čtyři hlasy.

Více informací

Zpěv: Ridina Ahmedová, Alice Bauer, Mirka Novak, Markéta Zdeňková Kontrabasy:  Petr Tichý, Ondřej Komárek, Tadeáš Mesány, Petr Mikeš

V kontrabasistovi Petru Tichém, který ukazuje, že česká basová škola dál žije, našla fenomenální vokalistka Ridina Ahmedová ideálního partnera. Oba mají společné kořeny v jazzu, ale pořád hledají nové formy vyjádření, oba taky využívají looperů. Jejich duo HLASkontraBAS přineslo v roce 2016 jednu z nejpůsobivějších desek posledních let (mj. nominace na cenu Anděl) , která se klidně dá zařadit vedle tak mimořádných nahrávek, jako jsou rané desky Ivy Bittové, včetně jejího debutu s Pavlem Fajtem.

Po několika letech spolupráce v duu se oba protagonisté rozhodli nahradit loopery živými hudebníky a tak vznikl jedinečný oktet, ve kterém se potkávají čtyři vokalisti se čtyřmi hráči na kontrabas.  Nově zaranžované skladby plně využívající možností, které oproti looperu nabízí živé provedení. Výsledkem je nadžánrový, mnohovrstevnatý a zcela neobvyklý hudební zážitek.