Prodaná nevěsta
DIVADLO

Prodaná nevěsta

sobota 21. září od 20:00
Venkovní divadlo pod Halou Věry Čáslavské, Černošice
Vstupenka do mobilu
Cena 200 bez dalších poplatků

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje čtyři dny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

PRODANÁ NEVĚSTA V NOVÉM VENKOVNÍM DIVADLE

 

Vážení milovníci kultury dovolujeme si Vás pozvat v sobotu 21.9 od 20.00 na operu. Na operu a v Černošicích ??? Ano do nově postaveného venkovního divadla pod mokropeskou školou. V našem případě se bude spíše jednat o komickou zpěvohru v podání ca 50 ochotníků ze spolku divadelních ochotníku Alois Jirásek z Úpice.

 

Příběh Prodané nevěsty je starý více než 150 let. Nejprve ji sice napsal profesor Bedřich Smetana s Karlem Sabinou pro pražské Prozatímní divadlo jako zpěvohru, ale po řadě úprav se po pěti rocích vydala do světa jako první česká komická opera. A byl to úspěch! Doma i v zahraničí! Dokonce takový, že se na „Prodanku“ přes sto let „nedalo sáhnout“.  

Až v osmdesátých létech minulého století kvartet královéhradeckých tvůrců Divadla Drak – Josef Krofta, Miloslav Klíma, Jiří Vyšohlíd a Petr Matásek – vymyslel poetickou úpravu, která sólové party převádí do sborové formy se zachováním krásné hudby, veškeré legrace, lsti i lásky, s prostorem pro napínavou jevištní práci! Touto cestou se také vydalo úpické divadlo, které má s uváděním hudebních inscenací značné zkušenosti. 

Inscenace je vytvořena pro klasická jeviště i kočovné divadlo, takže hrát se může podle přání pořadatelů nejen v divadlech, ale i v přírodě, na náměstích či zámeckých nádvořích – všude, kam se vejde její originální scéna.

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se podaří inscenátorům vyprávět příběh dávných milenců – i pořadatelům černošická premiéra slavné opery v novém Amfiteátru pod školou. Vstupenky zakoupíte v předprodeji v prodejně bílá slunečnice v Karlštejnské ulici za 200 Kč nebo na místě před akcí za 250 Kč. Studenti a senioři pořídí vstupenky za 200 Kč i na poslední chvíli před akcí. Představení s podporou ERILENS s.r.o., českého výrobce zdravotnických prostředků. www.erilens.cz .Srdečně Vás zve město Černošice.

Více informací

V areálu venkovního divadla bude možné zakoupit občerstvení