Předprodej byl ukončen

Divadlo Husa na provázku: Vitka
DIVADLO

Divadlo Husa na provázku: Vitka

neděle 13.10.2019 od 19:00
Severočeské divadlo, Ústí nad Labem

O akci

Osud mladé talentované brněnské skladatelky, dirigentky a femme fatale Vítězslavy Kaprálové očima spisovatelky Kateřiny Tučkové a režisérky Anny Petrželkové.

Příběh o závratném vzestupu mladé ženy, která se dokázala prosadit v oblasti, jež je dodnes vyhrazena především mužům. Ženy, jejíž život byl fascinujícím koktejlem výjimečného nadání a píle, ale i svobodomyslnosti, nespoutanosti a náruživosti, kterými šokovala své okolí. Žila všemu navzdory – jakoby věděla, že na všechno, co chce stihnout, jí zbývá pouhých pár let mezi dvěma válkami.

Zastavila ji až předčasná smrt - zemřela v pětadvaceti letech v roce 1940 ve francouzském Montpellier. V té chvíli však už za sebou měla bohaté autorské dílo, které komponovala od devíti let, dirigovala pražskou filharmonii, londýnský orchestr BBC. Byla životní i tvůrčí partnerkou o pětadvacet let staršího Bohuslava Martinů, s jehož ženou Charlottou tvořili slavný milostný trojúhelník či mnohoúhelník, vezmeme-li v úvahu její četné milence, mezi nimiž nechyběli slavní představitelé meziválečné avantgardy pobývající toho času v Paříži.

Kdyby přežila, byla by jednou z nejslavnějších českých žen.

Režie: Anna Petrželková Dramaturgie: Lucie Němečková Scéna: Lenka Odvárková Kostýmy: Hana Knotková Hudba: Vítězslava Kaprálová, Bohuslav Martinů, Petr Hromádka

Obsazení: Tereza Marečková, Dušan Hřebíček, Ondřej Kokorský, Ivana Hloužková, Vladimír Hauser, Jan Mansfeld, Adam Mašura, Tomáš Milostný, Simona Zmrzlá, Tomáš Žilinský, Soubor DHNP, Martin Jakubíček, Martin Holinka Nebo Martin Vašulka, Petr Stupka / Pavel Čadek, Petr Kovařík / Radek Zapadlo /  Radim Hanousek

Délka představení: 140 minut s přestávkou

Tereza Marečková  získala Cenu Divadelních novin za herecký výkon sezony za roli Vitky v inscenaci Vitka.

Tereza Marečková získala Cenu divadelní kritiky za Talent roku 2018.