Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE
FESTIVAL, DIVADLO, UMĚNÍ

Naivní divadlo Liberec: Pohádka o LIAZCE

čtvrtek 17. října od 18:00
Činoherní studio, Ústí nad Labem
Vstupenka do mobilu
od 120 bez dalších poplatků do 150 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš SMSkou, kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 17. října

dospělí

Základní cena 150 Kč Koupit
děti 120 Kč Koupit

Zaplatit můžeš SMSkou, kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Tvůrci úspěšné inscenace Pohádka o Raškovi (vyhlášené nejlepší českou loutkovou inscenací sezóny) se po letech vrátili ke „sportovnímu“ příběhu, tentokráte ryze severočeskému. Moderní autorská pohádka z pera Tomáše Syrovátky a v režii Martina Tichého se totiž volně inspiruje úspěchy kamionu LIAZ na tratích slavné pouštní rallye Paříž-Dakar v osmdesátých letech minulého století.

Před severočeskými montéry a závozníky, zvyklými doposud leda tak rozvážet sudy vratislavického piva po libereckém okrese, vyvstane jednoho dne nečekaný úkol. Přestavět závozní náklaďák na závodní kamion. A pokud možno s ním daleko v Africe vybojovat vavřínový věnec.

Jak však název inscenace napovídá, trojici hlavních hrdinů (šofér, navigátor a mechanik) pomáhá během jejich závodění i řada pohádkových bytostí a okolností. Do severní Afriky to totiž nemá daleko ani Šeherezáda či třeba kouzelný džin z láhve... O naše závodníky se každopádně nemusíte bát. Povezou si s sebou do Afriky trochu jablonecké bižuterie a také pivo z vratislavického pivovaru. I díky těmto prezentům najdou po celém světě přátele ochotné jim pomoci, když je nouze nejvyšší.

Inscenace vzniká při příležitosti 30. výročí největšího úspěchu automobilky LIAZ na rallye Paříž-Dakar. Tím bylo v roce 1988 druhé místo v kategorii kamionů. O rok dříve se LIAZáci umístili na bedně poprvé, když senzačně skončili na třetím místě.

Autor:  Tomáš Syrovátka Režie:  Martin Tichý Výprava:  Robert Smolík Hudba:  Ivan Acher

Obsazení:  Diana ČičmanováFilip HomolaPetr JelínekAdam KubištaDominik MigačMarek Sýkora,  Antonín Týmal

Délka představení: 50 minut bez přestávky