Předprodej byl ukončen

Luboš Pospíšil & 5P
HUDBA Rock

Luboš Pospíšil & 5P

pátek 8.11.2019 od 20:00
Klub Mír, Uherské Hradiště

O akci

68letému matadoru české hudebni scény se daří.S obnovenou sestavou 5P, která je pro muzikanty tak trochu druhou rodinou, se protagonista dočkal zlaté desky za zatim posledni řadové CD Soukromá elegie, které odborna i neodborna verejnost hodnoti jako nejlepší album od …A nestřilejte na milence. Předloni posluchači Radia Beat zvolili Luboše Pospišila jako osobnost do Beatove síně slávy, oba díly jeho 13CD-kompletu Route 66 slaví až nečekane prodeje. Doprovodná kapela 5P, s niž Luboš poctive křižuje republiku, zlehka „kroutí“ dvanáctou sezonu.
Aktuální šňůra nabízí průřez kariérou, publikum se samozřejmě dočká i novinek ze Soukromé elegie a osvědčených písniček ze zlaté éry (Tenhle vítr jsem měl rád, Soukromá cesta do nikam), včetně exkurzů do prehistorie (m.j. Doky, vlaky, hlad a boty).
Pospíšilův tenor za bicími jistí hvězda mezi tuzemskými bubenicemi Pája Táboříková (téžJasná páka), elektrickou kytaru krotí Mirek Linhart (YoYo Band, Žáha…), klávesy
kapelníka Ondřeje Fencla (Schodiště, Vladimír Merta, Marsyas…) tmelí, rytmiku dotváří
zkušený baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, I. Hlas). Unikátem na scéně jsou sehrané
pětihlasy jako další poznávací znamení současných 5P, semknutých kolem Pospíšila.
Generační bariéry rozmetává síla kolektivu, kapela hraje s radostí, byť některé písně jsou starší než někteří účinkující muzikanti.

Vystupující

Luboš Pospíšil (CZ) – https://lubospospisil.cz/