Mockūnas / Mikalkėnas / Berre (LT/DK)
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

Mockūnas / Mikalkėnas / Berre (LT/DK)

čtvrtek 17. října od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 70 bez dalších poplatků do 140 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 17. října

Základní vstupenka

Základní cena 140 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

V prodeji jen na místě po předložení průkazky ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE nebo ZTP

Základní cena 70 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Litevský saxofonista Liudas Mockūnas v čele mezinárodního tria. Koncert slibuje vzrušující hudební trialog a velký zážitek pro milovníky současného neortodoxního jazzu i „jiné“ hudby.

Více informací

Liudas Mockūnas (LT) – saxofony, klarinety
Arnas Mikalkėnas (LT) – piano
Håkon Berre (DK) – bicí

Liudas Mockūnas, vůdčí postava na baltské avantgardní impro-jazzové scéně, sestavil před šesti roky trio z neméně proslulých muzikantů. Arnas Mikalkėnas, bravurní hráč na piano a akordeon, představuje jednu z největších nadějí mezi mladými litevskými improvizujícími muzikanty. Ostřílený norsko-dánský bubeník Håkon Berre  hrál s Mockūnasem již v několika jiných free jazzových i noisových sestavách. Trojice hudebníků dokáže pracovat s neuvěřitelně širokým spektrem zvuků a živelně se pohybuje v rozpětí mezi hutným energickým projevem a ukázněnou zdrženlivostí.

Liudas Mockūnas originálně propojuje to nelepší z tradice baltské jazzové a soudobé vážné hudby. Šíře jeho žánrového rozpětí sahá od freejazzu a volné improvizace, přes progresivní jazz s prvky elektroniky až po klasickou hudbu. Mockūnas je hudebník, který dokonale ovládá své nástroje a dokáže svou hru naplnit nebývalou invencí a expresivitou. Vedle klasického způsobu hry na tyto nástroje používá vlastní osobitou techniku, v níž uplatňuje cyklické dýchání, perkusivní techniky i práci s alikvótními tóny a multifonií. Ve výčtu hudebníků a souborů, s nimiž spolupracoval a dosud spolupracuje, najdeme taková jména jako Marc Ducret, Vladimir Tarasov, Mats Gustafsson, David Murray, Chris Speed