Zakázané uvolnění: derniéra
DIVADLO

Zakázané uvolnění: derniéra

pátek 4. října od 19:00
Divadlo Exil, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 100 bez dalších poplatků do 130 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

do konce předprodeje 12 dní

Základní vstupenka

Základní cena 130 Kč Koupit

Student/Senior

Základní cena 100 Kč Koupit

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Zakázané uvolnění je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Divadelní hra s tímto názvem má s hokejem společné prostředí hokejové hospody, ale mnohem více než sportovním pravidlům se věnuje dovoleným a nedovoleným způsobům hry v životě a zejména ve vztazích. Je to hořká komedie pro tři herečky, ale vzhledem k tomu, že ji napsal muž, se tu promítá mužský pohled na svět žen s řadou satirických poznámek ke světu mužů. Tudíž se baví jak muži, tak ženy.

 

Více informací

Autor

Petr Kolečko (*1984) je úspěšný dramatik, scénárista a dramaturg. Je autorem už více než dvaceti divadelních textů, některé z nich jsou inspirované skutečnými osobnostmi a sportovním prostředím. Je také spoluautorem televizních seriálů Okresní přebor, Vinaři, Čtvrtá hvězda či Trpaslík. S Tomášem Svobodou napsal kritiky oceňovaný muzikál Pornohvězdy a „hru se zpěvy“ Jágr, Kladeňák. Roku 2012 uvedlo pražské A studio Rubín hru Federer – Nadal, v níž se dramatik spolu s Jakubem Prachařem inspirovali životy tenisových hvězd.

Hru Zakázané uvolnění napsal Kolečko narychlo na námět režiséra Daniela Špinara. Premiéru měla na domácí scéně v A studiu Rubín na podzim roku 2012, zfilmována byla Janem Hřebejkem o dva roky později. Patří ke Kolečkovým nejúspěšnějším dílům. V londýnském divadle King’s Head Theatre nyní uvádějí jeho tragikomedii Poker Face.

Hrají:  Naďa Kubínková, Andrea Moličová,  Hana Moravčíková

Režie: Zuzana Nováková