Předprodej byl ukončen

Hm...   /   Leto s Monikou (SK)
HUDBA Rock / Pop / Punk / Elektronika

Hm... / Leto s Monikou (SK)

sobota 12.10.2019 od 20:00
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Pražská skupina Hm... vydává novou desku a zahrát z ní přijede i do Pardubic. Jako support se představí velký objev slovenské scény Leto s Monikou.

Vystupující

Hm... (CZ) – http://www.skupina.hm/

Více informací

Kapela Hm... je jedním z unikátů české hudební scény. Nejen svou nadstylovostí, hravou poetikou, ale také prací s odkazem domácí i světové poezie. Vedle autorských textů měli totiž ve skladbách Hm..., uhnízděných někde mezi folkem a nevšedním rockovým písničkářstvím, už od počátků své místo také básničky klasiků poezie. Často vážnou látku dokáží Hm... proměnit pomocí hudby v zážitek, který překračuje hranice poezie. Skupina odhaluje v notoricky známých textech „meziřádková” místa, zvýrazňuje je aranžemi a často si prostě jenom dělá legraci.

Leto s Monikou je solo one woman show slovenské songwriterky Moniky Midriakové. Po rozpadu úspěšného projektu Monikino Kino začala Monika skládat písně pro svůj sólový debut.  Leto s Monikou zpívá s nadhledem o současném světě, o vyrovnávaní se s dospěláckým životem, o osamělosti i ztrátách. Silné texty doplňují elektronické beaty a subtilní vtipy na pódiu. Jak říká sama Monika, její tvorba by se dala popsat jako taneční hudba pro lidi, kteří ztratili kondičku (z dlouhého vysedávání v práci), ale i přesto si chtějí zatancovat...