Předprodej byl ukončen

-123 min.
HUDBA Rock / Pop / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

-123 min.

čtvrtek 10.10.2019 od 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

O akci

Na přelomu tisíciletí se jmenovali -123 min. a jejich koncerty i desky patřily k ceněným zjevením na naší hudební scéně. V roce 2000 se podle tehdejšího hlasování Akademie populární hudby stali objevem roku a nikdo nepochyboval o tom, že na tuzemské scéně zanechají hlubokou uměleckou rýhu. Vydali pět studiových alb a jedno koncertní, ale v roce 2009 se rozpadli. Zdenek Bína se pak úspěšně věnoval sólovému akustickému projektu s basistou Janem Urbancem.

Před třemi roky spolu začali po sedmi letech odmlky nečekaně a spontánně znovu zkoušet a pod názvem minus123minut se kapela vrátila v sestavě Zdeněk Bína, Fredrik Janáček a Daniel Šoltis – v životní formě a s hmatatelnou autentickou radostí a energií. Síla kapely spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, blues, funky či world music a jsou otevřeni i vlivům současné hudby.

Pilné zkoušení, stále častější koncertování a nadšení z opětovného hraní dospělo k vydání nové desky. Po deseti letech tak přichází -123min. s novou nahrávkou. Album LES vyjde v pátek 20. září. Obsahuje devět skladeb a poprvé za celou existenci kapely se jedná o desku v češtině. LES natáčela v legendárním studiu Sono Records a jako hosta ke spolupráci přizvala i geniálního jazzového trumpetistu Erika Trufazze. „Album je příběhem přátelství, které jsme znovu našli v Minutách,” říká frontman Zdeněk Bína.

Vystupující

minus123minut (CZ) – http://minus123minut.cz/

Více informací

http://minus123minut.cz