Předprodej byl ukončen

B.Šrůmová a Jan Sahara Hedl akusticky
HUDBA Jazz / Blues / Klasika

B.Šrůmová a Jan Sahara Hedl akusticky

pátek 4.10.2019 od 20:00
Horká Vana, České Budějovice

O akci

Blanka Šrůmová (ex Tichá dohoda),-piano, zpěv Jan Sahara Hedl (ex Precedens)-ak.kytara, zpěv a Tomáš Valášek (guit) www.neznanoc.com

Zpěvačka BLANKA ŠRŮMOVÁ je známá hlavně díky indie-popové skupině Tichá dohoda, se kterou vydala celkem 12 alb, 2x byla nominována na Zpěvačku roku (Ceny Akademie 1993, 94), jejími nejznámějšími hity se staly písně Marioneta a Večírek osamělých srdcí. Následovala dvě alba sólová : Neviditelná (2001, Sony Music) a Underground (2005, Saturn), poté vystupovala se svojí kapelou a zúčastňovala se různých projektů. Zatím poslední sólové EP Divokej Praha-západ vydala v roce 2014 u Warner Music.

JAN SAHARA HEDL je český zpěvák, textař a písničkář, vystupoval s DG 307, poté se svojí skupinou Duševní hrob, je autorem např. jednoho ze zásadních českých songů Tisíc jmen a zakladatel skupiny Precedens / s Martinem Němcem /. Poté se věnoval hlavně vlastní tvorbě, jako textař psal nadále pro Báru Basikovou (Souměrná, atd.), Kamila Střihavku (Když se snáší déšť, atd.), Natálii Kocábovou a další interprety. Stále spolupracuje s Michalem Pavlíčkem na jeho projektech (např. Excalibur, Obraz Doriana Graye, a letos na albu Pošli to tam).

Sólová alba:
Tajnej svatej (1994)
Šílený pondělí (1995)
Matka Zebra (2001)

Oba se potkali v roce 2014, založili vlastní kapelu Něžná noc, a jejich první společné album dostalo název „Neměj strach“. Obsahuje 12 původních skladeb. (vyd. Galén Praha, 2016) a vyšlo i na vinylu. Bylo oceněno časopisem Rock and Pop (1.místo jako Album roku 2016). Skupina byla navržena jako jedna ze tří nominovaných na Žánrové ceny Anděl 2017 v kategorii Rock and Pop a Sahara byl letos již podruhé navržen jako Osobnost roku na Radiu Beat.

Druhé album vyšlo v březnu 2018 opět u Galénu pod názvem Tak se věci mají. Skupina je odprezentovala novým videoklipem Jasnej den (k vidění na youtube). Nyní se připravuje také ve vinylové verzi (květen 2019).

Nejlepším zážitkem jsou jejich živá vystoupení, dvě charismatické osobnosti a jejich charakteristické hlasy, kvalitní písně a zajímavá interpretace.

www.neznanoc.com
www.facebook.com/skupina.neznanoc

Více informací

Vstupné:

předprodej: 200,-

na místě: 230,-

zakoupená vstupenka v předprodeji = zaručený vstup

kapacita sálu omezená na 85 míst