Předprodej byl ukončen

Cloud Boat (UK) + post-hudba (CZ)
HUDBA Rock / Pop / Punk / World music / Ethno / Folk / Elektronika

Cloud Boat (UK) + post-hudba (CZ)

sobota 1.3.2014 od 19:30
Potrvá kavárna, Praha

O akci

Britská kapela Cloud Boat ve své tvorbě propojuje intimní písničkářství s ozvuky britské klubové scény po vzoru Jamese Blakea, aktuálního držitele Mercury Music Prize. Debutové album Cloud Boat s názvem Book Of Hours je jednou z nejosobitějších desek letošního roku, která neuznává žánrové hranice a v emocionální účinnosti si nebere řádné servítky. Podobně silným zážitkem jsou prý i koncerty Cloud Boat, jak se ostatně zanedlouho budeme moci přesvědčit i v Praze.

Listopadovým vystoupením Uzi & Ari zakončila naše promotérská jednotka SKYTH Promotion svoji první krátkou koncertní sezónu. Teď nás čeká zimní spánek a příprava na jaro, kdy se v plné síle vrátíme, abychom na pódiích pražských klubů pokračovali v představování našich hudebních oblíbenců. První v řadě bude v sobotu 1.3. 2014 vystoupení britské kapely Cloud Boat. Její melancholická hudba na rozhraní folku a elektroniky připomene ze všeho nejvíce tvorbu Jamese Blakea, aktuálního držitele Mercury Music Prize. Není náhodou, že kromě Ghostpoet či Mount Kimbie doprovázeli Cloud Boat na turné právě Blakea.

To bylo v roce 2011, kdy o sobě londýnská dvojice Cloud Boat dala poprvé vědět singlem Lions On The Beach/Bastion vydaném belgickým labelem R & S Records. V červnu 2013 pak Sam Ricketts a Tom Clarke vydali na značce Apollo Recordings dlouho očekávané debutové album Book Of Hours. Pojmenovali ho podle populární středověké knihy modliteb, nejspíš aby podtrhli téměř spirituální rozměr obsažených skladeb. Ty během hodinové délky alba meandrují mezi intimním písničkářstvím a ozvuky britské klubové scény v rozpětí od warpovské IDM po variace na bass music.

Ricketts s Clarkem neměli při skládání hudby na desku Book Of Hours žádný mustr, kterého by se striktně drželi. Spíš nechali ve studiu volný průběh kreativním silám, které se učí krotit už od svých středoškolských začátků v metalových kapelách. Výsledkem tohoto přístupu je jedno z nejosobitějších alb letošního roku, které neuznává žánrové hranice a v emocionální účinnosti si nebere řádné servítky. Silným zážitkem jsou prý i koncerty Cloud Boat, jak se ostatně na jaře budeme moci přesvědčit sami v Praze.

Koncert otevře jedno z nemnoha chystaných vystoupení tuzemské dvojice post-hudba. Ta se v roce 2013 blýskla vydáním šestiskladbového EP Artefakty, kterým si podmanila velkou část progresivistů z řad hudebních publicistů i běžných posluchačů. Svůj styl nazývá kapela „existenciálním popem“ a bezpochyby patří k tomu nejlepšímu, co může tuzemská nezávislá hudební scéna nabídnout.

událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/618831354830137
událost na Last.fm: http://www.last.fm/event/3745806+Cloud+Boat+%28UK%29+-+post-hudba+%28CZ%29

webová stránka Cloud Boat: http://cloudboat.co.uk
Cloud Boat na SoundCloud: https://soundcloud.com/cloud-boat
post-hudba na Bandcamp: http://post-hudba.bandcamp.com