-123min.
HUDBA Rock / Pop / World music / Ethno / Folk / Jazz / Blues / Klasika

-123min.

pátek 29. listopadu od 20:00
Divadlo 29, Pardubice
Vstupenka do mobilu
od 110 bez dalších poplatků do 220 Zobrazit ceny

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

předprodej končí 29. listopadu

Základní vstupenka

Základní cena 220 Kč Koupit

vstupenka pro držitele ISIC, IYTC, ALIVE, ZTP

V prodeji jen na místě po předložení průkazky ISIC, IYTC, ITIC, ALIVE nebo ZTP.

Základní cena 110 Kč

Zaplatit můžeš kartou, převodem nebo PayPalem

O akci

Kapela -123min. vydává po 10 letech nové album, které je především příběhem přátelství, jež mezi sebou trio hudebníků má.

Vystupující

minus123minut (CZ) – http://minus123minut.cz/

Více informací

Jsou to téměř tři roky, co se -123min. ( Zdeněk Bína / Fredrik Janáček / Dano Šoltis) vrátili na scénu a nyní nadešel čas na nové album. Deska je poprvé v historii skupiny nazpívaná celá v češtině a hostuje na ní výborný francouzský trumpetista Erik Truffaz. Album nazvané Les je hudební bonboniérou, v níž se mísí soul, alternativa, rock, pop, ethno, nová hudba a funk.

„Písničky vznikaly převážně v lese. Les je prostor, kde se nejlépe spojím s intuicí, vypnu myšlenky a soustředím se jen na tvoření,“ říká frontman Zdeněk Bína a dodává: „Doposud jsem pro skládání nenašel lepší místo.“

„Minuty” prorazily na hudební scénu v druhé polovině 90. let. Muzikanti zaujali svým hráčským umem, sehraností a bezchybnými koncerty, které z části tvořila improvizace. V roce 1999 získali cenu Akademie populární hudby. O deset let později vydali zatím poslední desku s názvem Dream. Vzápětí ale kapela ohlásila rozpad, na pódia se vrátila v roce 2016.