Předprodej byl ukončen

Jan Řepka / Zimní písňový lektvar
KONCERT / Hudba – Folk / Country, Worldmusic

Jan Řepka / Zimní písňový lektvar

čtvrtek 12.12.2019 od 19:30
Al-iksír, Praha

O akci

Jan Řepka: Zimní písňový lektvar

Ozdravný nápoj smíchaný z více než dvaceti písňových bylinek. Alpské květy (Matter), hrst levandule (Brassens), něco irského vřesu (Sands), příměs lužického ořechu (Gundermann), špetka egyptské máty (Keimzeit) a navrch něco vlastních ingrediencí, to vše v osobním podání Řepky kořenářky. 

Vystupující

Jan Řepka (CZ) – web

Více informací

Od posledního pražského koncertu se repertoár pražského písničkáře Jana Řepky rozrostl o dobrý tucet nových písní a překladů. Poprvé dojde k uvedení několika poměrně lechtivých francouzských šansonů, série ukázek původu irského, amerického i německého naznačí nejbližší cykloplány, zkrátka však nepřijde ani tradice westernově-trampská nebo ohlasy východoněmeckého folk-rocku, odkud se nakonec vyklube i jedna ukolébavka takřka africká.

Komorní recitál volně naváže na květnový dylanovský koncert na stejném místě. Před koncertem doporučujeme navštívit Muzeum alchymie a také přilehlou, velmi stylovou alchymistickou hospůdku.

Divadélko Al-iksír najdete v klidném malostranském dvoře mezi Nerudovkou a Baráčnickou rychtou. Prosincový koncert tak přímo vybízí k podvečerní procházce na Petřín s konečnou na Jánském vršku. Doporučujeme předprodej, kapacita je pouze 35 míst. 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

"Alchymií věků dýcháš, rudolfínská magická," zpívá Vladimír Merta o Praze.
"Ctěný lid vždy vytáčí ten, kdo je kapku jinačí," zpívá George Brassens o tzv. slušných lidech.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
VIDEO: Na cestě (Jan Řepka)
VIDEO: Těm co je dobře (Mani Matter)