Předprodej byl ukončen

Hear Me! (festival - oba dny)
HUDBA Rock / Elektronika / Jazz / Blues / Klasika

Hear Me! (festival - oba dny)

22.11.2019 od 20:00 – 23.11.2019
Divadlo 29, Pardubice

O akci

Dvoudenní putovní mezinárodní festival volné improvizace a jiné hudby HEAR ME! se po čtyřech letech vrací do Pardubic! V rámci sedmého ročníku se v české premiéře představí mj. švédsko-norská superskupina THE END v čele se světově respektovaným saxofonistou Matsem Gustafssonem a zpěvačkou Sofií Jernberg!

Více informací

DEN 1

20:00 ✸ FROZEN WIGWAM (SK/H). Surrealistická repetetivní elektronika s extrémně polyrytmickými bicími v podání nově vzniklého slovensko-maďarského dua Miro Tóth (synths, elektronika) + Áron Porteleki (bicí).

21:00 ✸ THE END (SWE/NO). Exkluzivní česká premiéra švédsko-norské superskupiny v čele s fenomenální etiopskou vokalistkou Sofií Jernberg a švédským saxofonistou Matsem Gustafssonem. Žhoucí jako vyvřelá láva, divoká jako vichřice, záhadná jako sen, nespoutaná, nekompromisní a současně očistná jako světlo na konci tunelu je produkce kvintetu, jehož členové fungují dohromady jako jeden svébytný organismus. Bezpochyby jedna z největších hudebních událostí letošního podzimu!!!


DEN 2

20:00 ✸ BANAUSOI (CZ/SK). Nový impro projekt slovenského kytaristy Ondreje Zajace, pardubického bubeníka Václava Šafky a multiinstrumentalisty Petra Vrby (PIO, IQ+1 ad.)

21:00 ✸ DON VITO (D). Němečtí noise rockoví úderníci poprvé v Pardubicích! Frenetická smršť, řád v nepořádku, radost z lámání čehokoliv, co snad jde v hudbě zlomit. Don Vito nenásleduje pravidla. Pravidla následují Dona Vita!