Předprodej byl ukončen

Tomki Němec - projekce fotografií z knihy Václav Havel
VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKA / KONFERENCE, UMĚNÍ

Tomki Němec - projekce fotografií z knihy Václav Havel

úterý 12.11.2019 od 18:30
Vindyšova továrna, Praha

O akci

První akce ze seriálu: “MUSA inspiruje”

Tomki Němec - tematicky komentovaná projekce fotografií osobního fotografa Václava Havla.

Na stošedesáti černobílých fotografiích z let 1989 - 2003 se odehrává výjimečný příběh prezidenta Václava Havla, kterého Tomki Němec v roli osobního fotografa mnoho let doprovázel a vytvořil neobyčejné obrazové svědectví o tomto výjimečném člověku. Více na www.knihahavel.cz

Na akci si můžete knihu Václav Havel – Tomki Němec, Fotografie zakoupit a nechat si do ní napsat věnování od autora. 

Vstupné na místě: 170 Kč (předprodej 150 Kč)

Tomki Němec (* 1963) se v osmdesátých letech minulého století začal pohybovat především na “neoficiální” fotografické scéně.
V letech 1989–1992 byl oficiálním fotografem prezidenta Václava Havla a v období let 1997– 2003 byl znovu přizván k tomu, aby dokumentoval oficiální život prezidenta již jako jeden z členů nově vytvořeného týmu fotografů.

Od roku 2009 intenzivněji fotografoval Karla Schwarzenberga a také dokumentoval jeho prezidentskou kampaň - první přímé volby prezidenta v České republice.

Publikuje v českých a zahraničních periodikách a vydavatelstvích, spolupracuje s nadacemi v neziskovém sektoru, podílí se na grantových projektech a výstavách. Černobílé dokumentární fotografie, na nichž je založena jeho volná tvorba, vznikají v České republice i v zahraničí. Téměř vždy je jejich námětem „obyčejný“ člověk v každodenních situacích, které vypovídají o jeho osobním údělu, ale i o dějinách a politice, které na něj doléhají.

Spolupracoval s fotografickými agenturami Agence VU’ (Paříž) a Anzenberger Agency(Vídeň)

V roce 2016 vydal vlastním nákladem k nedožitým osmdesátým narozeninám Václava Havla fotografickou publikaci “Václav Havel - Tomki Němec, Fotografie. /www.knihahavel.cz/

Dvakrát byl oceněn v mezinárodní soutěži World Press Photo.

V roce 2018 spoluzaložil fotografický spolek “400ASA”.