Předprodej byl ukončen

Shum Davar a hosté
KONCERT / PŘEHLÍDKA / TANEČNÍ PARTY / VÝSTAVA / Hudba – Blues, Folk / Country, Jazz, Klasika, Worldmusic / Děti / Tanec / Umění

Shum Davar a hosté

pátek 13.12.2019 od 20:30
Country Club Lucie, Hradec Králové

O akci

Společný hudební počin kapely Shum Davar a zpěvačky Ivy Marešové, ve kterém spojují různé vlivy a styly vesměs lidové hudby. Koncertem v hradeckém Country Clubu Lucie završí první rok spolupráce, kdy se na pódiu potkají s mladými talentovanými muzikanty Anežkou Altmanovou (zpěv) a Adamem Černíkem (housle). Program sestává z instrumentálních i zpívaných písní, ze kterých tryská energie a temperament.

Shum Davar (דבר שום) je mezinárodní v Praze působící ansámbl, který tvoří muzikanti z Běloruska, Gruzie, Slovenska a Česka. Za bezmála šest let existence se Shum Davar zapsal do povědomí tuzemských i zahraničních milovníků východního folklóru prostřednictvím jedinečného pojetí fúze klezmer, romské, balkánské, slovanské a kavkazské lidové hudby kořeněné prvky jazzu. Sólisty Shum Davar jsou Aliaksandr Yasinski (akordeon), Juraj Stieranka (housle) a Gugar Manukyan (akordeon).

Iva Marešová je česká zpěvačka, herečka a textařka působící v autorských projektech s A. Yasinskim (akordeon) a Michaelem Vašíčkem (kytary), v kapelách RAZAM a Precedens. Spolupracovala na hudebních projektech s významnými osobnostmi české hudby, např. Michalem Pavlíčkem nebo  Radimem Hladíkem. Její současné autorské projekty jsou typické velmi osobitou worldmusic se slovanskými kořeny, postavenou na výrazném projevu zpěvačky a akordeonu. Iva je původem z Hradce Králové, kde spolupracovala například s bubeníkem Romanem Vránou.

Adam Černík je primáš Hradecké cimbálovky, kde rovněž hraje a zpívá Anežka Altmanová. Ač mladí, působí i v dalších hudebních projektech, mj. také s písničkářem a absolventem BiGy Michalem Horákem.

Tímto hudebním projektem pokračuje Shum Davar ve spolupráci se zajímavými hosty. V minulosti to byla například spolupráce s Karin Sarksiyan (SK/AR), sborem Limbora (SK/CZ)) nebo bubeníkem Milošem Dvořáčkem jr.

Vystupující

Shum Davar (CZ) – web